Patronalne święto stało się okazją do wyrażenia solidarności z Ukraińcami, którzy znaleźli schronienie w placówkach prowadzonych przez Caritas. Tego też dnia wierni prawosławni oraz grekokatolicy obchodzą Paschę.
Pod hasłem: „Miejsca, które są domem” Caritas zorganizowała po raz pierwszy Dzień Dobra. Odbył się on w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która jest świętem patronalnym największej w Polsce pozarządowej organizacji charytatywnej. Tegoroczne świętowanie nabrało szczególnego kontekstu ze względu na to, że to właśnie w wielu placówkach Caritasu uchodźcy wojenni znaleźli swój drugi dom. W Dzień Dobra Caritas idee miłosierdzia zamienia na działanie na rzecz drugiego człowieka poprzez organizowanie pikników, festynów, biegów, koncertów i wielu innych atrakcji. W tym dniu zbierane są również środki finansowe przeznaczone na te wszystkie miejsca.
W diecezji świdnickiej centralnym punktem obchodów był Dom Opieki nad Osobami Starszymi „Poranek” w Zagórzu Śl. prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. Obecnie przebywa w nim 70 osób, natomiast kolejne 35 osób mieszka w Domu Samotnej Matki „Promyk” w Pieszycach. Swoją opieką Caritas ogarnia również 23 osoby zamieszkujące w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Świdnickiej.
Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, którą celebrował ks. Radosław Kisiel. Choć większość obecnych mieszkańców domu to osoby wyznania prawosławnego, wielu z nich zebrało się w kaplicy, aby świętować przypadającą na ten dzień Wielkanoc (Velykden) w tradycji wschodniej nazywaną Paschą. – Wiem, że ta Wielkanoc jest dla was najsmutniejsza w życiu. Z tym wszystkim, co mamy w sercu, bólem, troską, żalem zwracamy się dzisiaj do Chrystusa Zmartwychwstałego. On zwyciężył cierpienie i śmierć. Wierzymy, że także nam dopomoże zwyciężyć nasze cierpienie i śmierci, pozwoli wam wrócić do wolnej Ukrainy – mówił dyrektor świdnickiego Caritas, zachęcając do zawierzenia Chrystusowi swoich rodzin i całego narodu ukraińskiego.
Na koniec Mszy św. rozdał laurki, które wraz z darami przywędrowały aż z Włoch. Wykonały je włoskie dzieci dla swoich ukraińskich rówieśników. Następnie inicjatywę przejęli mieszkańcy domu, którzy dali wyraz swoim talentom. Wykonując śpiewy i deklamując wiersze, których tematyka odnosiła się do obchodów Paschy, wyrażali wdzięczność dla Polaków za okazaną pomoc. Dzieci natomiast mogły wziąć udział w zabawach związanych z tradycjami wielkanocnymi.
Zbiórka, której celem jest niesienie pomocy dzieciom i rodzinom, a także uchodźcom wojennym, prowadzona jest m.in. na stronie www.dziendobra.pl