Nowy numer 26/2022 Archiwum

Trwają Dni Papieskie. Za nami bieg, festyn i poetyckie spotkanie przejdź do galerii

Od piątku do środy trwa wydarzenie upamiętniające patrona Świdnicy. Niedziela stała pod znakiem literatury oraz sportowo-rodzinnego festynu.

Po przerwie związanej z pandemią powróciły Dni Papieskie, które na stałe wpisały się w kalendarz majowych imprez w Świdnicy. W niedzielne południe w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie upamiętniające nie tylko papieża Polaka, ale także zmarłego niedawno Zdzisława Grześkowiaka, którego tekst „Poezja przestrzeni sanctum” czytał Tadeusz Szarwaryn. Natomiast Robert Kaśków przedstawiał swoją refleksję pt.: „Literacki i religijny wymiar Tryptyku Rzymskiego. Tryptyk Rzymski jako dzieło medytacyjne”.

Niedzielna pogoda sprzyjała kolejnej propozycji skierowanej szczególnie do rodzin. W Parku Centralnym odbył się festyn rodzinny, którego głównym punktem był III Bieg Papieski. Wzięło w nim udział ok. 200 biegaczy. Choć bieg miał charakter rekreacyjny i nie był mierzony czas, każdy z uczestników otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla najmłodszych świdniczan.

Dni Papieskie potrwają do środy 18 maja. W poniedziałek w kościele pw. św. Andrzeja Boboli odbędzie się całodniowa modlitwa w intencji pokoju, ojczyzny i mieszkańców Świdnicy. We wtorek w kościele pw. św. Józefa przedstawiciele parafii czytać będą przez cały dzień Pismo Święte. Impreza zakończy się Mszą św. sprawowaną w katedrze przez bp. Marka Mendyka w środę o godz. 18.

Rozpoczęły się Dni Papieskie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama