Nowy numer 31/2022 Archiwum

Z wdzięczności

Od wieków wędrują do Maryi. Także w tym roku 18 czerwca udali się do Jej sanktuarium w Wambierzycach.

Po raz pierwszy wyruszyli z Nowej Rudy do Barda w 1651 r., by podziękować Strażniczce Wiary za ocalenie znacznej części miasta w czasie pożaru.

Wojna w 1944 r. przerwała tę tradycję. Wrócili do niej po prawie 70 latach dzięki ks. J. Kosowi. Od tego czasu kilkadziesiąt osób w czerwcu pielgrzymuje do pobliskiego sanktuarium. Nie zawsze jednak jest nim Bardo. Zdarza się, że trasa prowadzi do Wambierzyc. Tak było w tym roku. Przed południem przybyli do bazyliki Królowej Rodzin, gdzie wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył o. K. Pieczka, wikariusz domu.

– Wielu z nas przychodzi dzisiaj tutaj, by powierzyć Matce Bożej swoje troski. Prosić, by Bóg odpowiedział na jakieś pytanie czy pomógł rozwiązać problem. On daje nam odpowiedź, ale często nie przyjmujemy Jego słowa. Próbujemy coś w nim zmienić, po naszemu przemodelować. Wystarczy niewielka zmiana i nie dokona się to, co Bóg zaplanował – zauważył w homilii ks. T. Metelica, który szedł z klerykami roku propedeutycznego. Z noworudzianami byli też członkowie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z ks. J. Babiakiem, który na zakończenie otrzymał od pielgrzymów sagan pierogów noworudzkich z okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama