Nowy numer 49/2022 Archiwum

Rajskie świętowanie

Na tegoroczne uroczystości odpustowe ks. Marek Zołoteńki zaprosił o. Antonello Cadeddu. Włoski kapłan przez dwa dni mówił o radości.

Przez dwa dni posługujący w Brazylii duchowny głosił rekolekcje na placu przed budowaną na Konradowie świątynią. Okazją do podjęcia tematu był m.in. fragment Ewangelii o wizycie Jezusa w Kanie Galilejskiej.


– Bóg wprowadza nas dzisiaj w sytuację zaślubin. W Polsce to wyjątkowe wydarzenie kojarzy się bardzo mocno ze świętowaniem. Doświadczyłem tego sam, gdy kiedyś zostałem poproszony o poprowadzenie ceremonii. We Włoszech po Mszy św. jest krótkie przyjęcie, a tutaj wesele trwa do rana, a później często po kilku godzinach wracacie, by dalej jeść i się bawić. Dlatego myślę, że dobrze rozumiecie, co to znaczy świętować. Więc muszę wam dzisiaj powiedzieć, że tam, w raju, będzie wielkie świętowanie. Będziemy przeżywać wesele, zaślubiny – przekonywał założyciel wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.


Mówił, że szczególną formą świątecznej uczty jest Eucharystia i że bardzo go zasmuca i dziwi, że w różnych miejscach światach, które odwiedza, zarówno księża, jak i wierni uczestniczący we Mszy św. są przygnębieni, rozkojarzeni, nieobecni myślami.


– Ale tutaj tak nie jest. Wszyscy jesteście radośni. Cieszycie się mimo tego, że wczoraj było gorąco, a dziś jest bardzo zimno. Ale to wszystko nie ma znaczenia, bo dzisiaj jest święto parafii, więc trzeba się cieszyć. Alleluja – dodał.


W czasie rekolekcji zbierano fundusze na rzecz dzieł prowadzonych przez o. Antonello i wspólnotę Przymierza Miłosierdzia, a także na budowę miejscowego kościoła z kaplicą dziecka poczętego.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy