Nowy numer 48/2022 Archiwum

Pokój wam!

W obliczu wojny w Ukrainie i rosnącego w świecie niepokoju organizatorzy tegorocznego festiwalu młodych przypomnieli słowa Zmartwychwstałego do zlęknionych apostołów.

Ponad 1000 młodych przyjechało 17 września do Wambierzyc, by uczestniczyć w tegorocznym festiwalu Light for Life. Po zawiązaniu wspólnoty i modlitwie o pokój udali się do czterech stref, które poprowadzili: ks. Rafał Główczyński SDS, Magdalena Czech, Asia Jóźwiak i Krzysztof Sowiński.

– To nie tylko specjaliści w swoich dziedzinach, ale i osoby, które są znane z odważnego mówienia o swojej wierze w mediach społecznościowych. Magda to organizatorka spotkań dla kobiet „Idź za swoją siłą”, finalistka Miss Polonia, popularna youtuberka. Natomiast Asia to projektantka mody i pasjonatka makijażu. Łączy swoje pasje z mówieniem o Bogu i pięknie wewnętrznym. Był też z nami Ksiądz z Osiedla, kapłan – vloger wychowany na warszawskim blokowisku, który nie boi się mówić o trudnych sprawach, a także Krzysztof Sowiński, ewangelizator, który już gościł w naszej diecezji. Dzielił się z uczestnikami festiwalu świadectwem – opowiada ks. Paweł Kilimnik, jeden z głównych organizatorów.

​O Bogu i pokoju, który On daje, opowiadały w swoich piosenkach zespoły Muode Koty i Owca, które zagrały na tegorocznym spotkaniu. W Godzinie Miłosierdzia była okazja do spowiedzi i rozmowy z duchownymi. – Nie o księdza tutaj chodzi, ale o twoje spotkanie z Jezusem. Zobacz, że jako ksiądz nie jestem od tego, żeby cię oceniać, osądzić, ale od tego, by ci podpowiedzieć, a czasami tylko wysłuchać tego, co chcesz zostawić Chrystusowi w spowiedzi. Musicie też pamiętać, że ja tych waszych grzechów nie noszę ze sobą, nie analizuję i nie przenoszę na późniejsze relacje. Nie wracam do tego, bo mam swoje grzechy, mam o czym myśleć i nad czym ubolewać. Wszyscy wchodzimy w grzech, który nas zawstydza, upokarza, poniża. Ja też. Ale wiesz, co wtedy robię? Idę do spowiedzi – przekonywał młodych ks. Michał Pietraszek, zachęcając ze sceny do skorzystania z sakramentu pokuty.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy