Nowy numer 22/2023 Archiwum

Ks. Daniel Marcinkiewicz na podium ogólnopolskiego plebiscytu

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Polska Press na Osobowość Roku. Wśród zwycięzców w kategorii "działalność społeczna i charytatywna" znalazł się inicjator i koordynator Spiżarni św. Ojca Pio w Bielawie.

Inicjatywa powstała w styczniu 2019 r. przy parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

"Każdego dnia w godzinach porannych (6.00) udaję się do sklepów Biedronka na terenie Bielawy, skąd przywożę żywność krótkoterminową, a następnie sporządzam paczki i wydaję je osobom potrzebującym. Dziennie wydawanych jest około 100 paczek. Znajdują się w nich: wędliny, chleb, jajka, mleko, masło i inne produkty. W większości można zrobić z nich dobre śniadanie, obiad i kolację. Od jakiegoś czasu słyszę od osób potrzebujących, że już od czterech lat nie chodzą głodni, nie stoją pod sklepami, ale wiedzą, że mogą tutaj przyjść i taką pomoc otrzymać" - wyjaśnia w opisie zgłoszonym do konkursu.

Na co dzień jest też katechetą w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie i duszpasterzem w miejscowej parafii. Jego pasją jest jazda na rowerze, dlatego co roku organizuję pielgrzymkę jednośladów na Jasną Górę.

Duchowny w głosowaniu zebrał 3636 głosów, przegrywając jedynie z Janem Szczęśniewskim - prezesem zarządu Śląskiego Banku Żywności (6010 głosów) i duetem Andżeliki Ratajczak i Krzysztofa Wedera - właścicieli firmy Kokardeczka (4082). Gratulujemy!

Podsumowaniem plebiscytu będzie ogólnopolska gala, która odbędzie się w maju na Zamku Królewskim w Warszawie. Laureaci ogólnopolskiego finału odbiorą główne nagrody - statuetki Osobowość Roku Polski 2022. Dodatkowe statuetki będą czekać także na zdobywców drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskim finale. Wszyscy laureaci pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii plebiscytu otrzymają markowe wieczne pióra sygnowane pamiątkowym, grawerowanym napisem. 

Ks. Daniel Marcinkiewicz został Osobowością Roku w kategorii "działalność społeczna i charytatywna"

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast