Nowy numer 22/2023 Archiwum

Doceniony za działalność społeczną i charytatywną

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” na Osobowość Roku Dolnego Śląska. Wśród laureatów znalazł się ks. Daniel Marcinkiewicz.

Kapłan jest inicjatorem i koordynatorem działającej w parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie Spiżarni św. Ojca Pio.

– W 2019 r. rozpoczęliśmy działalność z naszym parafialnym zespołem Caritas, stwarzając miejsce, gdzie osoby potrzebujące będą mogły otrzymać niezbędny prowiant. Było to w czasie, kiedy z San Giovanni Rotondo przywieźliśmy relikwie naszego patrona, który stał się motorem, by ta działalność mogła się rozpocząć. Od tego czasu codziennie odwiedzam sklepy wielkopowierzchniowe, z których otrzymuję żywność krótkoterminową. Z niej sporządzamy paczki i rozdajemy je blisko 100 potrzebującym. Znajdują się w nich: pieczywo, wędliny, mięso, mleko i inne niezbędne produkty. Pozwala to na przygotowanie śniadania, obiadu i kolacji. W zamian wiele z obdarowanych osób angażuje się w różnego rodzaju prace przy parafii, co buduje wspólnotę – wyjaśnia ks. Marcinkiewicz.

Kapłan jest katechetą w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie i duszpasterzem w miejscowej parafii. W głosowaniu zebrał 752 głosy, deklasując konkurencję trzykrotną przewagą. Teraz zmierzy się w finale ogólnopolskim. Głosowanie potrwa do 23 marca do godz. 21. Bez względu na jego wynik ks. Daniel zostanie zaproszony na ogólnopolską galę na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie odbierze statuetkę i dyplom Osobowości Roku Dolnego Śląska 2022. Jego działalność zostanie opisana również w okazjonalnej publikacji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast