Nowy numer 22/2023 Archiwum

Zacznij od dziś

Związany ze Środowiskiem Nowej Ewangelizacji w diecezji świdnickiej i wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca ks. Radosław Mielczarek wydał książkę, w której zaprasza w „podróż, która odmienia życie”.

We wprowadzeniu do publikacji ks. Radosław Mielczarek powołuje się na Wandę Rutkiewicz, polską himalaistkę, która po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”.

– Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne, nie do przejścia. Iluż z nas boryka się z trudnościami po ludzku nie do udźwignięcia? Wielu zastanawia się przez całe życie, czy można coś zmienić, aby żyć pełną piersią i być w życiu szczęśliwym. Myślimy o wielkich górach i szczytach, ale często brakuje nam konkretnych narzędzi, z pomocą których moglibyśmy wspiąć się na szczyt naszych marzeń – zauważa wikariusz z Wałbrzycha.

Kapłan podkreśla, że podczas lektury książki „Zacznij od dziś” czytelnik pozna Boga, który nie będzie głosił trudnych kazań, ale będzie wyciągał do niego rękę. Dlaczego? Aby nas pochwycić i pokazać, że nasze życie, z którego może nie jesteśmy w 100 procentach zadowoleni, może zostać przemienione Bożą łaską i mocą.

– Tytuł „Zacznij od dziś” nawiązuje do podjęcia wyzwania oraz do stawienia czoła swoim dotychczasowym problemom, myślom i strachom. Zaprasza do ruszenia w drogę już dziś, nie jutro czy kiedyś, odkładając zmianę w czasie. „Zacznij od dziś” wpisuje się w maksymę św. Ignacego Loyoli MAGIS (łac. więcej, lepiej, bardziej, pełniej). Trzeba wybierać jedynie to, co nam bardziej pomaga w dążeniu do celu, dla którego jesteśmy stworzeni. Święty Ignacy zasadą tą toruje konkretną drogę do zmiany życia, która wymaga podjęcia konkretnych kroków i środków – wyjaśnia ks. Mielczarek.

Dodaje, że jest kilka sposobów podejścia do książki. Można ją przeczytać od deski do deski, ale też podejść do niej jak do podręcznika formacyjnego, w którym są do odrobienia małe zadania domowe i pytania do zastanowienia.

Publikację można nabyć na stronie internetowej: zacznijoddzis.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast