Nowy numer 22/2023 Archiwum

Maryja jest ich Królową

Odwiedziny ząbkowickich dekanatów bp Marek Mendyk rozpoczął od parafii św. Anny, gdzie proboszczem jest ks. Krzysztof Herbut. Duchowny, składając sprawozdanie, wyraził radość, że przed rokiem całą okolicę zawierzyli Niepokalanemu Sercu NMP.

Biskup świdnicki odwiedził wspólnotę parafialną pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich 5 marca. Na początku proboszcz dziękował za zaufanie i dobroć parafian.

– Dzięki ich ofiarności i dotacjom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Ząbkowice Śl., Urzędu Marszałkowskiego, KGHM-u i innych podmiotów od ostatniej wizytacji udało się nam zrealizować kilka inwestycji. W kościele parafialnym odnowiono elewację zewnętrzną i wewnętrzną, wykonano wewnątrz nową instalację elektryczną, w tym nowe oświetlenie oraz instalację przeciwpożarową i monitoring. Zrobiono też nową marmurową posadzkę i ogrzewanie podłogowe. W tym czasie odrestaurowano też dziewięć witraży, stacje drogi krzyżowej – wymieniał ks. Krzysztof Herbut. Dodał, że wyremonttowano też kaplicę na pobliskim osiedlu, gdzie odbywa się wieczysta adoracja.

Proboszcz wyraził także wielką radość, że 15 sierpnia 2022 r. miasto i wszystkie okoliczne parafie zostały zawierzone Niepokalanemu Sercu NMP. Duchowni wraz z wiernymi przygotowywali się do tego wydarzenia we wszystkich parafiach, odmawiając nowennę.

– Maryja została ogłoszona Królową tego miasta, tej ziemi i każdego serca, które tu bije, a pamiątką tego wydarzenia jest korona, która została złożona na figurze Matki Bożej znajdującej się przed kościołem – przypomniał ks. Herbut. Następnie podał dane dotyczące katechizacji i codziennej pracy duszpasterskiej.

– Bardzo się cieszę, że w pierwszą niedzielę marca mogę być w waszej wspólnocie. Wizytacja to czas wspólnej modlitwy, umocnienia w wierze i dziękczynienia za to, że tą wiarą obdzielacie innych. Trwajcie mocni w wierze. Modlę się za was, za wasze rodziny i tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni ze względu na pracę bądź problemy zdrowotne. Będę się modlił z waszymi duszpasterzami, byście zawsze byli blisko Boga, mieli dobre warunki do życia, cieszyli się dobrym zdrowiem i swoim życiem chwalili Boga, który jest w niebie – powiedział bp Marek.

Przez cały dzień pasterz diecezji głosił też słowo Boże i modlił się z miejscową wspólnotą, a w południe udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży. Spotkał się też z przedstawicielami parafian.

Na początku marca biskup odwiedził kolejne parafie dekanatu Ząbkowice Śl.-Północ: św. Jadwigi w Przedborowej, św. Floriana i św. Józefa w Olbrachcicach Wielkich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast