Nowy numer 22/2023 Archiwum

Nie są sami

Potrzebujemy ochotników do akcji modlitewnej: "Jeden za Jednego - dla wszystkich" - usłyszeli w ogłoszeniach parafianie ze św. Barbary w Wałbrzychu.

Przez trzy tygodnie od 19 maja do 9 czerwca otaczamy modlitwą wstawienniczą każdego nastolatka, który w naszej parafii idzie do bierzmowania – wyjaśnia ks. Roman Tomaszczuk, wikary i inicjator akcji. – To element bezpośredniego przygotowania młodych do bierzmowania, ale też gest  odpowiedzialności wspólnoty za młode pokolenie – dodaje.

Każdy z bierzmowanych losowo i anonimowo otrzymał swojego duchowego opiekuna – parafianina, który codziennie przez trzy tygodnie odmawia specjalną modlitwę ułożoną na tę okazję.

– Modlimy się m.in. o to, by młodzi "osobiście wyruszyli w drogę odkrywania wiary, życia duchowego, wartości ewangelicznych i swojego miejsca w Kościele”– mówi pan Henryk – Ale też o to, żeby odkrywali swoje talenty, poddawali się Bożemu prowadzeniu czy ufnie wracali po grzechu do Boga Ojca.

W parafii do bierzmowania ma przystąpić 29 młodych, którzy zostali przygotowani przez ks. Krzysztofa Iskrę, katechetę z podstawówki sąsiadującej z kościołem. Sakramentu ma udzielić bp Marek Mendyk, który 9 czerwca odwiedzi wspólnotę i oprócz bierzmowania poświęci nowy ołtarz. Natomiast 31 maja każdy z kandydatów do bierzmowania osobiście rozpocznie Nowennę do Ducha Świętego. Modlitwę tę będą także prowadzić wierni obecni w kościele na wieczornej Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast