Nowy numer 22/2023 Archiwum

Dzieci w centrum uwagi

To inicjatywa, która podkreśla wartości chrześcijańskie i rodzinne oraz manifestuje poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Już po raz kolejny 28 maja w Świdnicy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. 

Podobnie jak w ubiegłych latach, po Mszy św. w katedrze świdnickiej o godz. 13.00 z pl. św. Jana Pawła II wyruszy kolorowy przemarsz. W tym roku w centrum uwagi będą dzieci, w związku z hasłem „Dzieci przyszłością Polski”, które zaproponował koordynator wydarzenia Centrum Życia i Rodziny z Warszawy dla tegorocznych marszy odbywających się w całej Polsce.

- Mamy świadomość jak wielkim darem są dzieci, każde dziecko - nie tylko dla rodziny, są także nadzieją dla naszego kraju. Kochanie i wychowanie naszych pociech, dbanie o ich wszechstronny rozwój, w szczególności etyczny i moralny, oraz budowanie w nich poczucia własnej tożsamości i przywiązania do dziedzictwa, które trzeba ponieść w przyszłość - to zadanie nie tylko dla rodziców, dziadków czy placówek wychowawczych, to zadanie dla nas wszystkich - wyjaśnia Paweł Dochniak, organizator z ramienia Fundacji Małżeństwo Rodzina.

Finał Marszu dla Życia i Rodziny zaplanowany jest w Sanktuarium św. Józefa na ulicy Kotlarskiej, gdzie odbędzie się konferencja pt: „ Codzienność - tutaj wydarza się miłość” którą wygłosi ks. Roman Tomaszczuk.

- Czasem rodzicielstwo bywa trudne: pobudki nocne, rutyna, zmęczenie. Jako mama trojga dzieci wiem, że człowiek czeka na „fajerwerki” życiowe, atrakcje czy urlop, żeby nie sprzątać, gotować, prasować i mieć czas dla siebie, męża oraz siłę na zabawę z dziećmi. Czasem tak się zapędzamy w tych pragnieniach, że często nie doceniamy tej zwyczajności, tej szarej codzienności. Dlatego trzeba mówić o tym, że potrzebujemy dostrzeżenia miłości w codzienności - opowiada Justyna Dochniak.

Ksiądz Roman swoją konferencję kieruje do każdego, nie tylko rodziców. - Trudna do zniesienia codzienność? Krzątanina nudna, przewidywalna i bez znaczenia? Frustracja szarością i nieatrakcyjnością? W tym wszystkim kryje się miłość! Trzeba jednak zmienić perspektywę, by dostrzec potencjał, jaki ma w sobie zwyczajny rytm życia - zaprasza.

Patronatu honorowego wydarzeniu udzielił bp Marek Mendyk, do udziału w nim zachęcają organizatorzy Fundacja Małżeństwo Rodzina wraz ze Wspólnotą Domowego Kościoła Ruchu-Światło Życie, zapraszając również do obserwowania profilu marszowego www.facebook.com/marsz.swidnica/, gdzie na bieżąco pojawiają się wszystkie niezbędne informacje.

Dzieci w centrum uwagi

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast