Nowy numer 22/2023 Archiwum

Za kilka dni zostaną księżmi. Proszą o modlitwę

Pięciu diakonów diecezji świdnickiej rozpoczęło bezpośrednie przygotowania do przyjęcia święceń prezbiteratu.

Bezpośrednim przygotowaniem do przyjęcia święceń prezbiteratu są rekolekcje, które odbywają w Domu Formacji Stałej Prezbiterów Archidiecezji Wrocławskiej w Sulistrowiczkach. Dk. Patryk Kruk (par. św. Wojciecha w Wałbrzychu), dk. Mariusz Pastuszyński (par. Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju), dk. Adrian Pliszka (par. św. Jana Nepomucena w Piskorzowie), dk. Wojciech Wiewióra (par. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej), dk. Jakub Zajadły (par. św. Piotra i Pawła w Strzegomiu) wraz z diakonami z diecezji legnickiej oraz archidiecezji wrocławskiej odbywają ćwiczenia duchowe pod okiem ojca duchownego seminarium ks. Krzysztofa Mielnika, który swoje nauki oparł na mowie arcykapłańskiej Jezusa w Wieczerniku.

– Rekolekcje, które przeżywamy, przygotowują nas do przyjęcia święceń, ale nie jesteśmy tutaj dla nas samych, lecz ze względu na ludzi, do których zostaniemy posłani – mówi dk. Wojciech Wiewióra, prosząc o modlitwę wszystkich diecezjan.  

W czwartek w kaplicy seminaryjnej przed bp. Markiem Mendykiem diakoni złożą wyznanie wiary i zobowiązanie do wiernej służby diecezji świdnickiej, natomiast w piątek 26 maja o godz. 18 w katedrze świdnickiej biskup świdnicki udzieli im święceń prezbiteratu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast