Nowy numer 39/2023 Archiwum

Mamy na motory!

Dzień Matki będą świętować na motocyklach.

Stowarzyszenie Krzewienia Trzeźwości w Rodzinie „Jasny Horyzont” w Mysłakowie z okazji 15-lecia istnienia zaprasza 27 maja na festyn. – To jednocześnie gminny zlot motocyklowy, podczas którego będziemy świętować Dzień Matki. Nazwaliśmy festyn „Motomama”, bo w tym dniu chcemy docenić mamy, które choć są zapracowane, znajdują czas na realizowanie swoich pasji – mówi Małgorzata Kowalska ze stowarzyszenia.

– Naszym głównym celem jest zintegrowanie środowiska lokalnego, ale też pokazanie, że motocykle są dla wszystkich. Chcemy uczcić pamięć naszych mam i kobiet, dla których dawniej motocykl był normalnym środkiem lokomocji. Nasze babki i prababki z ciężkimi torbami na zakupy jeździły motocyklami – dodaje.

Wydarzenie rozpocznie Msza w kościele św. Wawrzyńca w Śmiałowicach o 14.00. Po niej nastąpi parada motocyklowa, która poprowadzi na boisko, gdzie odbędzie się dalsza część zabawy. W programie m.in. poczęstunek zorganizowany przez księdza proboszcza, atrakcje dla dzieci, przejażdżka na osiołkach z Lubachowa i kucykach ze Szczepanowa. Będzie też możliwość nabycia pamiątkowej blachy i koszulki. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziały grupy motocyklowe z Kłodzka, Nowej Rudy, Kobylej Góry i Świdnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast