Nowy numer 39/2023 Archiwum

Odkryją przed widzami tajemnice Eucharystii

Ewangelizacyjna Grupa Teatralna działająca przy parafii św. Brata Alberta w Świebodzicach zaprasza na niezwykłe misterium.

W niedzielę 11 czerwca, w kościele św. Mikołaja w Świebodzicach o godz. 19 Ewangelizacyjna Grupa Teatralna zaprezentuje spektakl „Tajemnice Eucharystii”. Jest on skierowany do każdego, kto chce pogłębić swoją świadomość dotyczącą uczestnictwa we Mszy św. oraz doświadczyć miłości Boga w tym sakramencie.

Scenariuszem przedstawienia są słowa Matki Bożej i Pana Jezusa przekazane Catalinie Rivas, boliwijskiej mistyczce, którzy pragną nauczyć ludzi owocnie uczestniczyć w największym wydarzeniu naszego zbawienia, które uobecnia się w czasie każdej Mszy św. – Spektakl przypomina i ukazuje, co naprawdę dokonuje się w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary. Oczami tej świątobliwej kobiety oglądamy mistyczną rzeczywistość Eucharystii – udział w niej Matki Bożej, aniołów, dusz zbawionych i cierpiących w czyśćcu. Za pomocą poruszających środków artystycznych widzowie mogą zobaczyć najważniejsze wydarzenie w historii świata – odkupieńczą śmierć Chrystusa na Golgocie – zapowiadają organizatorzy.

– Niepokojąco często my, ludzie, poprzez powierzchowność przeżywania spotkania z żywym Bogiem nie uświadamiamy sobie ważności i wielkości łaski Boga dla człowieka, której udziela On podczas każdej Mszy Świętej. Pragniemy, aby to przedstawienie było głębokim doświadczeniem duchowym i poruszającą katechezą na temat Eucharystii, przeżywanej często przez nas w sposób rutynowy – dodają.

Reżyserami spektaklu są: Ryszard Kramarz i Zbigniew Janaś. W roli Cataliny Rivas występuje Grażyna Pantal, Maryję gra Angelika Górczak, Jezusa – Sławek Gucwa, arcybiskupa – Zdzisław Pantal, kapłanów: Mirosław Myjak i Piotr Hola. Scenografię i kostiumy przygotowali: Mirosława Rychlicka, Maria Smusz i Władysław Matkowski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast