Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zjednoczeni wokół rodziny Ulmów

W Centrum Edukacji Katolickiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami wspólnot, którym na sercu leży dobro małżeństwa i rodziny.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy ks. Mirosława Rakoczego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Świdnickiej Kurii Biskupiej, wziął w nim także udział bp Marek Mendyk. Zachęcał, aby znaleźć centralny punkt jednoczący wszystkie grupy, wskazując, że może nim być nadchodząca beatyfikacja rodziny Ulmów. – Wyjątkowość tej uroczystości beatyfikacyjnej wynika nie tylko z ich męczeństwa, które ponieśli, składając w ofierze swoje życie dla drugiego człowieka, lecz także z tego, że w jednym akcie beatyfikacyjnym do grona błogosławionych zostanie wpisana cała rodzina – dodał.

Wyjaśniał, że po raz pierwszy zostanie także beatyfikowane dziecko nieochrzczone. – Patrząc na małżeństwo Józefa i Wiktorii, należy założyć z całą pewnością i przekonaniem, że ten chrzest krwi był z woli Bożej aktem włączenia do wspólnoty Kościoła. Chciałbym, żebyśmy w działaniach, które będziemy podejmować, wpisywali pewne cechy, których możemy się uczyć od tych męczenników. Bóg na te zwariowane czasy daje nam po raz kolejny sygnał i przykład świętej rodziny, która jest silna Bogiem. Niech formacja w tym roku będzie okazją, żeby przybliżać sobie tę rodzinę – zachęcał bp Mendyk.

Podczas spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele Domowego Kościoła, Spotkań Małżeńskich, Ekip Notre-Dame, Fundacji Małżeństwo Rodzina, Drogi Neokatechumenalnej, Skautów Europy i doradców życia rodzinnego omawiano wydarzenia nadchodzącego roku liturgicznego. – Celem tego spotkania jest z jednej strony ustalenie terminarza na kolejny rok formacyjny, ale przede wszystkim integracja środowisk. W jakiejś mierze temu służy to spotkanie, aby wspólnoty otwierały się na siebie i odkrywały nawzajem swoje bogactwo. To pomoże w lepszej współpracy – mówi ks. Mirosław Rakoczy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast