Nowy numer 39/2023 Archiwum

Light for life 2023. Młodzieżowy punkt widzenia

Były narkoman, tiktoker, zakonnica i rapujący ksiądz w specjalnie przygotowanych strefach będą mówili o miłości i swojej pasji. Na scenie pojawi się też zespół niemaGOtu.

Tegoroczny festiwal młodych „Light for life” odbędzie już w najbliższą sobotę 16 września. W jego przygotowaniu bierze udział ponad 100 wolontariuszy z całej diecezji świdnickiej. W tym roku postawili wszystko na jedną kartę. - „Kocham” to słowo, które każdy z nas chciałby słyszeć i to bardzo często. Niestety w dzisiejszym świecie to słowo straciło chyba sens. Jednak nie możemy pozwolić na to, żeby zapomnieć o tym, czym jest miłość i co znaczy kochać. „Kocham” to też hasło tegorocznego spotkania młodzieży w Wambierzycach, festiwalu „Light for life”, który odbędzie się 16 września tradycyjnie przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin - zapowiada ks. Paweł Kilimnik w nagraniu promującym wydarzenie.

Wyjaśnia też znaczenie podjętego tematu dla samego wydarzenia i biorącej w nim udział młodzieży.  - Spotkamy się tutaj m.in. po to, żeby usłyszeć słowo „kocham”, bo Bóg ciebie kocha, bo jesteś kochany przed drugiego człowieka - mamę, tatę, przyjaciela, dziewczynę czy chłopaka, żonę czy męża. Ale też dlatego, żeby tą miłością podzielić się z innymi. Z ludźmi, którzy są obok nas, którzy może zwątpili w miłość i potrzebują na nowo w nią uwierzyć - dodaje duchowny od lat związany z duszpasterstwem młodzieży.

Podobnie jak w ubiegłym latach, na festiwalu pojawią się specjalni goście, którzy poprowadzą „strefy młodych”. Tym razem będą to: Marcin Blicharz - nawrócony narkoman, który od lat prowadzi schronisko Brata Alberta oraz objazdowy bus pomagający bezdomnym we Wrocławiu; s. Judyta Wolnik OP, która przygotuje miniwarsztaty; znany z TikToka ks. Sebastian Kosecki i kl. Norbert Rosiński SDB, który występując na scenie pod pseudonimem NoneRhyme, rapuje i śpiewa reggae. Z muzycznych atrakcji przygotowano także koncert zespołu niemaGOtu.

Będzie też czas na modlitwę, spowiedź i Mszę św., której w tym roku będzie przewodniczył bp Adam Bałabuch.

Szczegółowy plan poniżej, a najważniejsze informacje znajdują się na stronie www.lflf.pl. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy. Link do rejestracji znajduje się TUTAJ.

Plan festiwalu:

9.00-10.00 - rejestracja
10.00 - zawiązanie wspólnoty
10.30-10.45 - Nabożeństwo Słowa
11.00-12.30 - Strefy Młodych plus panel dyskusyjny
12.40 - koncert reggae rap NoneRhyme - mała scena
13.30 - obiad
14.15 - animacje
15.00 - Strefa Miłosierdzia
16.00 - Msza św.
17.15 - animacje
17.30 - koncert zespołu niemaGOtu - duża scena
19.00 - zakończenie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast