Nowy numer 17/2024 Archiwum

Mężczyzna w Kościele - jaki?

Bielawska parafia Wniebowzięcia NMP miała być jednym z punktów, w których Donald Turbitt miał wygłosić konferencję. Niestety, dwukrotnie jego lot ze Stanów Zjednoczonych został odwołany z powodu burzy. Dzięki łączności internetowej grupa mężczyzn mogła mimo wszystko spotkać się założycielem ruchu Mężczyzn św. Józefa.

Mężczyzna w Kościele - tak brzmiał tytuł konferencji, którą pomimo trudności udało się przeprowadzić D. Turbittowi. Dzięki łączności internetowej założyciel Mężczyzn św. Józefa, świecki lider, były strażak i biznesmen spotkał się z grupą mężczyzn w salce parafialnej przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

Donald Turbitt rozpoczął konferencję od przypomnienia, że Bóg nie tyle jest zainteresowany karierą człowieka, ile tym, kim człowiek jest. - Do nieba nie zabierzesz swojej kariery, tylko swój charakter. Zadaniem Ducha Świętego jest to, żeby w nas wytworzyć charakter Chrystusowy - przekonywał.

 

Za pośrednictwem połączenia internetowego Donald Turbitt mówił o kształtowaniu męskiego charakteru.   Za pośrednictwem połączenia internetowego Donald Turbitt mówił o kształtowaniu męskiego charakteru.
Kamil Gąszowski /Foto Gość

Mówiąc o problemach, które dotykają każdego człowieka, tłumaczył, że są one również pomocą w kształtowaniu empatii i zrozumienia. - Problemy, z którymi się spotykamy w życiu, są tym, czego Bóg będzie używał, żeby pomagać innym. Bóg używa nie tylko naszych mocnych stron, ale też słabych. Dlaczego? Bo wtedy to On otrzymuje całą chwałę, nie ty. Gdyby Bóg używał tylko mocnych stron, to inni będą zazdrościć. Mogą mówić, że nie mają takich talentów, będą się zniechęcać. Ale jeśli Bóg będzie używał ciebie, pomimo twoich słabości, to daje ludziom nadzieję - dodał.

Drugą część spotkania poprowadził Andrzej Lewek, założyciel Mężczyzn św. Józefa w Polsce. Dzielił się swoim świadectwem wiary, przekonywał też, że św. Józef może wciąż być bohaterem dla dzisiejszych mężczyzn. Zapraszał też na organizowane 23 września "Męskie Oblężenie na Jasnej Górze" oraz poprzedzające to wydarzenie warsztaty. Więcej szczegółów tutaj.


Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Świdnickiego" nr 38 na 24 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy