Nowy numer 49/2023 Archiwum

Kształtują charakter proroka

Już w najbliższą sobotę parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza do Bielawy na wyjątkowe warsztaty, na których będą uczyć widzieć, słyszeć i mówić jak Bóg.

Spotkanie rozpocznie się 11 listopada o godz. 11 w auli domu parafialnego przy kościele Wniebowzięcia NMP w Bielawie. Poprowadzi je doktor teologii Artur Skowron, który będzie kształtował w uczestnikach tytułowy „charakter proroka”.

- W kursie proroczym nie chodzi o zdobywanie władzy, ale o bycie w posłudze. Bóg wzywa nas poprzez nasze charyzmaty do konkretnej posługi, aby dotykać serca drugiego człowieka – wyjaśniał w rozmowie z redakcją Gościa Niedzielnego Dominik Ostrowski. 

Podkreślał, że proroczy przekaz odbywa się na dwóch płaszczyznach: ponadczasowych wizji i w rzeczywistości, którą Bóg chce przemieniać. W tym kontekście posługa prorocka to umiejętność przekazywania doświadczenia swojej wiary językiem zrozumiałym. 

- Brakuje nam nowego języka. Musimy mówić w taki sposób, żeby człowiek nie tylko zrozumiał, ale zapragnął to przyjąć i chciał zmienić swoje życie. Stając się dla tego człowieka, jak Jezus, sługą i towarzyszem. Zamiast więc lękać się posługi proroczej, zachęcam do tego, żeby wejść w tę posługę. To jest szansa dla Kościoła, który jest niezrozumiały dla tego świata. Trzeba przestać trwać w Kościele jako oblężonej twierdzy, której należy bronić. Kościół jest powszechny, to znaczy, że ma być wszędzie dostępny – zachęcał współorganizator.

Dodaje, że kurs proroczy prowadzi do tego, aby Bóg mógł działać swoją miłością wykorzystując chrześcijanina, jako swoje narzędzie. - Shawn Bolz w książce "Przetłumaczyć Boga" pisze, żeby widzieć to, co widzi Bóg, słyszeć to, co słyszy Bóg i mówić, co mówi Bóg, po to, byśmy wszyscy mogli kochać tak, jak kocha Bóg. Objawienie jest nam dane po to, abyśmy mogli przenieść kawałek Bożego serca z wieczności do tego świata - dodaje.

Koszt udziału to 30 zł, a czas ich trwania to 4 godziny (11-15). Zapisy przy wejściu. Zapraszamy.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy