Nowy numer 49/2023 Archiwum

Jesteś na rozdrożu? Mamy coś dla ciebie!

Zapewniają o tym organizatorzy diecezjalnych rekolekcji, które w tym roku poprowadzi ks. Robert Skrzypczak. 22-26 listopada odbywać się będą spotkania dla księży, sióstr zakonnych, młodzieży i dorosłych.

Od kilku tygodni w mediach społecznościowych można natrafić na zaproszenie do udziału w diecezjalnych rekolekcjach zatytułowanych „Chrześcijanin na rozdrożu”. Skąd taki temat?

- Czas, w którym przychodzi nam realizować nasze powołanie jako chrześcijanie, to czas szybkich, wręcz gwałtownych zmian. Stajemy jako ludzie wierzący bardzo często w sytuacji pewnego rozdroża, kiedy musimy dokonywać wyborów, podejmować decyzje, dlatego potrzebujemy mocnych drogowskazów, mocnego opowiedzenia się za Chrystusem - wyjaśnia ks. Krzysztof Ora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej, który jest głównym organizatorem spotkania.

Poprowadzi je ks. prof. Robert Skrzypczak, który pokaże Chrystusa jako Tego, na którym trzeba budować teraźniejszość i przyszłość.

- Tak naprawdę nie wiem, co będzie na tych rekolekcjach. Wszystko zależy od tego, czy Pan Bóg będzie chciał do nas mówić, czy nie. Mam nadzieję, że to On postawi przed nami słowo. Dlatego niczego nie zakładamy, niczego nie planujemy. Sam jestem ciekawy, co Pan Bóg nam odsłoni. Zwłaszcza że my, chrześcijanie, czujemy się dzisiaj trochę zagubieni geopolitycznie, politycznie, ale i w naszych sytuacjach domowych, rodzinnych, w naszych relacjach, w Kościele. I nawet jeśli znajdujemy się na takim rozdrożu, skrzyżowaniu, to wiemy, że Bóg zna drogę - zapowiada warszawski profesor teologii.

W prowadzeniu rekolekcji pomoże mu strzegomska diakonia Effatha, która zaprosi do wspólnego wielbienia. Będzie też czas na świadectwa i wspólną modlitwę.

Program i szczegóły oraz zapisy znajdują się na stronie internetowej: www.mocewangelii.pl 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy