Nowy numer 49/2023 Archiwum

Świętowali z nowym asystentem

W głuszyckiej parafii na tydzień przed patronalnym świętem Akcja Katolicka diecezji świdnickiej wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży dziękowali za kolejny rok formacji.

Okazją do spotkania było wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM-u. - Karolina była dziewczyną bardzo oddaną Bogu. Gdy tylko mogła, chodziła do kościoła na Eucharystię i przyjmowała Komunię Święta. Nie przeszkadzały jej śniegi ani zawieruchy. Możemy powiedzieć, że była bardzo wytrwała, gdyż z jej domu do najbliższego kościoła było do przejścia kilka kilometrów. A my, czy nie jest tak, że czasem mając do kościoła kilka kroków, znajdujemy tysiące wymówek i problemów, żeby tylko nie iść? Brak nam zapału, który posiadała Karolina - przekonywał biskup świdnicki Marek Mendyk, który stanął na czele zgromadzenia liturgicznego.

Wraz z nim Mszę św. koncelebrował ks. Jakub Klimontowski, który od września jest nie tylko asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ale także Akcji Katolickiej.

- Od lat te dwie grupy są ze sobą silnie związane. Wspólnie obchodzimy patronalne święto w Uroczystość Chrystusa Króla, a na co dzień nasze cele przenikają się. W wielu miejscach ma to wpływ na kontynuowanie formacji i działań dorastających członków KSM-u w Akcji Katolickiej. Mamy nadzieję, że takie połączenie odpowiedzialności asystenta w diecezji świdnickiej przyniesie podobne owoce - podkreśla ks. Klimontowski, który zastąpił na tej funkcji swojego proboszcza ks. Sławomira Augustynowicza. 

Dodaje, że w tym roku świętowanie zostało przeniesione o tydzień ze względu na odbywające się w dniach od 23 do 26 listopada rekolekcje diecezjalne. Oprócz wspólnej Eucharystii uczestnicy mieli też okazję do rozmowy z biskupem, wymiany doświadczeń i planowania najbliższej przyszłości.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy