Nowy numer 08/2024 Archiwum

Ruszyła Diecezjalna Szkoła Liturgiczna dla ceremoniarzy

Pierwsze z czterech spotkań formacyjnych dla zainteresowanych odbyło się w połowie listopada w gmachu świdnickiego seminarium.

To pierwsza z inicjatyw ks. Łukasza Basistego, nowego duszpasterza służby liturgicznej. - W miniony weekend dzięki życzliwości ks. Piotra Gołucha i ks. Tomasza Metelicy zaprosiliśmy do budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy kandydatów na ceremoniarzy z całej diecezji. W trwającym od piątku do soboty spotkaniu wzięło udział aż 28 lektorów z różnych parafii - podkreśla ks. Basisty.

Wraz z nim kolejne punkty poprowadzili: ks. Piotr Sipiorski ze Strzegomia i ks. Emil Dudek ze Świebodzic, a w praktycznych zajęciach wspomagał ich Patryk Gaładyn, ceremoniarz z parafii katedralnej. - Podczas szkolenia uczestnicy nie tylko zdobywali praktyczną wiedzę na temat wykonywania funkcji liturgicznych, ale również mieli okazję do pogłębienia swojej duchowości i rozwoju osobistego. Chcemy, by te dwie sfery szły w parze, by nasza szkoła była nie tylko miejscem nauki, ale także doświadczeniem duchowym - dodaje diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

Dziękuje też księżom, którzy okazali mu wsparcie w przygotowaniach i okazali zaufanie, dzięki czemu kurs rozpoczęło blisko 30 nastolatków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy