Nowy numer 08/2024 Archiwum

Szkoła Modlitwy 2.0

Po ubiegłorocznym sukcesie Szkoły Modlitwy ks. Radosław Mielczarek zaprasza wszystkich księży i liderów świeckich do skorzystania z propozycji, która pomoże jeszcze lepiej przeżyć czas przygotowań do świąt.

Początkowo była to propozycja dla jednej wspólnoty. Okazało się, że zapotrzebowanie jest dużo większe i w ubiegłym roku w Szkole Modlitwy - propozycji głębszego przeżycia Adwentu - wzięło udział 500 osób z 17 parafii. - Po ubiegłorocznej edycji miałem taki odzew, że zawiązały się grupy, które chciały czegoś więcej. Dlatego w tym roku zdecydowałem się na kolejną edycję Szkoły Modlitwy, która będzie pogłębieniem. Temat modlitwy jest niewyczerpany - opowiada ks. Mielczarek, pomysłodawca akcji.

Parafie, które w ubiegłym roku skorzystały z jego propozycji, otrzymają nowe materiały dotyczące przeżywania Eucharystii, nauki lectio divina oraz treści związane z walką duchową. Te miejsca, w których pierwszy raz zostanie zorganizowana Szkoła Modlitwy, mogą korzystać z materiałów stworzonych w poprzednim roku.

Szkoła Modlitwy oparta jest na czterech spotkaniach. Materiały, po które można zgłosić się do ks. Mielczarka (mielczarek.radoslaw@gmail.com, +48 695 580 997), zawierają treści konferencji, prezentacje multimedialne oraz załącznik dla uczestników do pracy na spotkaniu i w domu. - Wszystko jest napisane. Wystarczy spotkać się z ludźmi - przekonuje ks. Radosław.

- Zamysł jest taki, aby dotknąć tematu, który rozbudzi serca i pociągnie dalej. Moja propozycja jest tylko przynętą. Ale bez księży czy liderów świeckich to się nie uda - dodaje, zachęcając wszystkich odpowiedzialnych za różne grupy duszpasterskie do włączenia się w to dzieło. - Usłyszałem kiedyś takie zdanie ks. Krzysztofa Wonsa, że Adwent jest czasem, aby się zatrzymać i zobaczyć, czy dobrze odprawiamy rekolekcje naszego życia. Dzięki Szkole Modlitwy będziesz się modlił bardziej świadomie i może odnajdziesz przestrzenie w swoim życiu, które kuleją, i będziesz mógł je naprawić - zachęca ks. Mielczarek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy