Nowy numer 08/2024 Archiwum

Pomagają rozeznać powołanie. Wyjazd już w ten weekend

Wspólna wędrówka to świetna okazja, by porozmawiać na temat swojej drogi życiowej. Duszpasterze powołań diecezji świdnickiej i legnickiej tym razem zapraszają na wyprawę do Janowic Wielkich.

Inicjatywa nie jest nowa. Zrodziła się w 2020 r. dzięki ks. Tomaszowi Metelicy, ojcu duchownemu legnickiego WSD i ks. Piotrowi Gołuchowi, ojcu duchownemu świdnickiego WSD. Kiedy obu księży połączyło prowadzenie roku propedeutycznego dla całej archidiecezji, postanowili kontynuować dzieło. 

- Każdy z nas ma w sobie pragnienie przeżycia jakieś przygody, czegoś niezwykłego w swoim życiu. I właśnie wyprawa w góry, na łono przyrody daje namiastkę spełnienia tego pragnienia. Chcę wyrwać się z mojego domu, zostawić wygody, ruszyć się z miejsca i przeżyć coś, co będzie odbiegało od codzienności - mówił przed jednym z wyjazdów ks. Tomasz Metelica.

Podkreślał, że dodatkowym atutem wyprawy jest możliwość poznania nowych ludzi, ale i rozmowy z księżmi czy klerykami nt. powołania.

- Propozycja jest skierowana do młodzieży męskiej od VII klasy szkoły podstawowej wzwyż. Często są to starsi ministranci czy lektorzy wraz ze swoimi duszpasterzami, ale nie tylko. Tym razem chcemy się wybrać do Janowic Wielkich. Ruszamy w piątek 1 grudnia ok. godz. 18 ze Świdnicy. Na miejscu będzie czas na zapoznanie, wspólną modlitwę czy spowiedź, a w sobotę rano ruszamy w drogę - opowiada ks. Piotr Gołuch.

Dodaje, że zakończenie wyprawy zwanej DRP (Dobre Rozeznawanie Powołania) przewidziane jest na godz. 16. Więcej informacji: www.mt1344.pl/DRP

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy