Nowy numer 08/2024 Archiwum

Jak posługiwać charyzmatami w Kościele?

Na to pytanie będzie próbował odpowiedzieć w Bielawie Aleksander Bańka. Spotkanie z nim przeznaczone jest przede wszystkim dla osób ze wspólnot, chcących posługiwać w Kościele.

W dniach od 8 do 9 grudnia w parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie odbędą się warsztaty połączone z wykładami Aleksandra Bańki. Przeznaczone są przede wszystkim dla osób ze wspólnot, chcących posługiwać w Kościele i swoich parafiach. Mogą się nimi zainteresować jednak również inne osoby.

- Ostatnio trafiłem na fragment wypowiedzi papieża Pawła VI, w którym mówił, że „świętość jest nam nadawana drogą zwyczajną za pośrednictwem sakramentów albo za pośrednictwem wylania boskich charyzmatów”. Te słowa dały mi do myślenia i może dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować warsztaty, które pokażą bogactwo Kościoła - mówi Dominik Ostrowski, współorganizator wydarzenia.

Przekonuje, że ich termin nie jest przypadkowy, ponieważ przeżywana 8 grudnia uroczystość wpisuje się w podjętą tematykę.

- W piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, będzie mowa o duchowości Maryi i jej relacje z Duchem Świętym. W sobotę natomiast będziemy pogłębiać temat charyzmatów i posługiwania nimi. Każdy z nas je ma, dlatego tak ważne jest, byśmy nauczyli się nimi posługiwać. W ten sposób możemy sami przybliżać się do Boga, odkrywają Jego miłość oraz przyprowadzać do Niego innych. Za przykład posłuży nam św. Szarbel, którego relikwie znajdują się w naszej parafii. Chcemy przypomnieć jego historię i dać możliwość namaszczenia jego olejem - zapowiada organizator, zaznaczając, że uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie w sobotę wieczorem jest otwarte dla wszystkich. Natomiast zainteresowani udziałem w warsztatach mogą się zapisać na stronie internetowej parafii.

Aleksander Bańka to ur. w 1979 dr hab. filozofii, politolog, świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej. Autor książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej. Współpracownik Radia eM i Gościa Niedzielnego. Pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego. Jest też członkiem Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej i przewodniczącym Komisji ds. świeckich II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

PLAN WYDARZENIA

PIĄTEK // 08 grudnia

19.00 modlitwa

19.05 przywitanie / krótka prezentacja prelegenta

19.10 Konferencja 1 – Duchowość Maryi

20.00 przerwa kawowa

20.15 Konferencja 2 – Maryja i charyzmaty

21.00 Zakończenie

SOBOTA // 09 grudnia

9.30 przywitanie + modlitwa

9.40 Konferencja 3 – Czym są charyzmaty?

10.30 przerwa kawowa

11.00 Warsztaty

12.00 Przerwa

12.20 Adoracja + Spowiedź

13.00 Przerwa obiadowa

14.15 Konferencja 4 – posługa charyzmatyczna w Kościele cz.1

15.00 Przerwa

15.15 Konferencja 5 – posługa charyzmatyczna w Kościele cz.2

16.00 Przerwa

16.15 Modlitwa wstawiennicza z olejami św. Charbela

17.00 Msza Św.

18.00 Kolacja / zakończenie

SOBOTA 09 grudnia // CZĘŚĆ DLA WSZYSTKICH

18.30 Uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy