Nowy numer 08/2024 Archiwum

"Córka Króla" tym razem o obdarowaniu

Strzegomska konferencja dla kobiet na stałe wpisała się w harmonogram wydarzeń w diecezji świdnickiej. Tym razem organizatorzy chcą przypomnieć kobietom o darach, które otrzymały.

Czy może być coś piękniejszego ponad odwieczną miłość, jaką Bóg Ojciec obdarowuje swoje dzieci? To ona właśnie jest źródłem wszelkich łask, kluczem do naszych serc, obietnicą, której nie może zniszczyć nic, co jest z tego świata. I właśnie to przymierze i słowo Boga o odbudowaniu wszystkiego, co w nas zniszczone, niedoskonałe i zapomniane, daje nadzieję na życie w spełnieniu i szczęściu tu, na ziemi - przekonują na swojej stronie internetowej organizatorzy konferencji "Córka Króla".

Pytają przy tym zainteresowane panie, czy kiedykolwiek zastanawiały się nad tym, czym obdarował je kochający Stwórca. Ile w nich darów i łask, talentów i zdolności? Zachęcają, by próbę odpowiedzi podjąć na wspólnym spotkaniu, które odbędzie się 16 marca w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz w Strzegomskim Centrum Kultury. Program wydarzenia i formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ. Dodatkową zachętą są zaproszeni prelegenci.

- Każda z nas jest obdarowana, pięknie obdarowana. Żeby to obdarowanie poznawać, trzeba całego życia. Dlatego warto na ten temat wysłuchać kilku konferencji - zachęca Marta Miłuńska, psychoterapeutka, wokalistka, liderka i założycielka Projektu Przebudzenie, na co dzień związana z charyzmatyczną wspólnotą Bet Lehem w Warszawie.

Więcej na temat spotkania zdradza ks. Marek Dziewiecki, psycholog specjalizujący się w obszarach profilaktyki i terapii uzależnień, który również zabierze głos w Strzegomiu. - To cały dzień refleksji, modlitwy, zachwycania się wyjątkowością, pięknem i geniuszem kobiet. Co prawda, najpierw Bóg stworzył mężczyznę, więc nawet On zaczynał od zera. Ale potem stworzył kobietę, z jeszcze większym podobieństwem do Boga. I będziemy się tym zachwycać i patrzeć, jak kobieta może się stawać coraz piękniejszą wersją samej siebie w przyjaźni z Bogiem, dojrzałej miłości do samej siebie i do bliźnich - podkreśla autor książek i audiobooków z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie i profilaktyki.

Do udziału w wydarzeniu zachęca też Aneta Zabrzewska, farmaceutka i zielarka wykładająca w Studium św. Hildegardy w Legnicy, związana z projektem od kilku lat. - Jeżeli macie chęć odkryć, jak jesteście obdarowane, a jestem o tym głęboko przekonana, że wszystkie bez wyjątku jesteśmy przez Pana Boga bardzo mocno obdarowane, tylko nie zawsze mamy tego świadomość, to was właśnie w ten dzień do Strzegomia zapraszam. Namówcie też koniecznie do tego swoje mamy, babcie, siostry, kuzynki, sąsiadki - zaprasza wraz z organizatorami na tegoroczną konferencję.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy