Nowy numer 08/2024 Archiwum

Wałbrzych. Alpha to początek

Pierwsza litera alfabetu greckiego nie tylko kojarzy się z tym, co pierwotne, ale i z kursem, który od lat pomaga odkryć na nowo swoją wiarę.

Regularnie odbywa się on m. in. w wałbrzyskiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie wspólnota Dom Boży dzieli się świadectwem wiary.

„Wystartowaliśmy z wielką mocą. Wczoraj odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: Czy jest w życiu coś więcej? Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli. A tych, którzy jeszcze rozważają swój udział w Alpha, zachęcamy - śmiało wpadajcie do nas w poniedziałek (12.02) na 18.45 do salki parafialnej” – zachęcaj w mediach społecznościowych organizatorzy.

Zapewniają przyjazną atmosferę i możliwość pogłębienia wiary. Zapisać na kurs można się przez email (alpha.walbrzych@gmail.com) lub telefonicznie (575 090 150).

Przypomnijmy, że „Alpha jest parafialnym narzędziem ewangelizacyjnym opartym na gościnności, dzieleniu się i otwartej rozmowie. Ta sama Alpha, pod względem zawartości, jest prowadzona na całym świecie przez chrześcijan wszystkich tradycji i opiera się na wspólnym głoszeniu, służbie i świadectwie”.

Nazwa kursu to skrót pięciu angielskich zwrotów: A – anyone can come (każdy może przyjść), L – learning and laughter (nauka i śmiech), P – pasta (makaron, posiłek), H – help one another (pomoc jeden drugiemu), A – ask anything (pytaj o wszystko). Każdy z nich to zapowiedź metod, którymi posługują się prowadzący.

– Spotkanie zaczyna się od wspólnego posiłku, co stwarza przestrzeń do nawiązywania znajomości. Potem jest krótki wykład – na żywo lub w formie video, poruszający problemy związane z wiarą. Ostatnia część jest w małych grupach, które stwarzają okazję do wymiany myśli i pomysłów na poruszony temat oraz do budowania zaufania i przyjaźni – wyjaśniają prowadzący, zapraszając do udziału.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy