Nowy numer 15/2024 Archiwum

Ludwikowice Kłodzkie. Wskazał im właściwą drogę

Odpowiedzialny w diecezji za katechetów specjalnych placówek ks. Piotr Sipiorski poprowadził rekolekcje wielkopostne w Niepublicznych Szkołach Specjalnych, gdzie posługują siostry franciszkanki.

Pod koniec lutego podopieczni Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je ks. Piotr Sipiorski, na co dzień wikariusz strzegomskiej bazyliki, oraz pracownik Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, zajmujący się placówkami specjalnymi.  

- Tematem rekolekcji były słowa Jezusa: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. W kolejnych konferencjach rekolekcjonista przybliżył młodzieży obecność Jezusa Chrystusa w naszym codziennym życiu. Wykorzystał do tego obrazy różnych dróg: prostej, pełnej zakrętów czy kamieni symbolizujących nasze grzechy. Był też wizerunek Serca Jezusowego zapraszającego wszystkich do pójścia za Nim - wspomina s. Leokadia Stonczeńska OSF.

Dodaje, że ks. Sipiorski mówił także o działaniu grzechu i jego skutkach. Zachęcał do podążania za Jezusem, który prostuje najbardziej zawiłe życiowe ścieżki. Okazją do powrotu na tę drogę jest sakrament pokuty i pojednania.

- Uczniowie naszych szkół i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z mieszczącego się tutaj także DPS-u dla dzieci przygotowując się do duchowych ćwiczeń, wraz z wychowawcami wykonały plakaty stacji Drogi Krzyżowej, które wykorzystano w czasie pasyjnego nabożeństwa - zauważa siostra.

Podkreśla, że wszyscy uczestnicy rekolekcji, a szczególnie młodzież i dzieci bardzo się angażowały w każde spotkanie, nabożeństwa i Msze św. Pięknie śpiewały, słuchały głoszonych treści, przystępowały do sakramentów. Był też akcent nawiązujący do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, który na koniec przypomniał cel wielkopostnej wędrówki.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy