Nowy numer 15/2024 Archiwum

Chcą uczestniczyć we wspólnocie Kościoła

Tegoroczni maturzyści z diecezji świdnickiej pojechali z pielgrzymką na Jasną Górę, by prosić Królową Polski o pomoc w obraniu właściwej drogi w dorosłość.

Już po raz 20. przedstawiciele młodzieży przygotowującej się do matury wraz z katechetami i duszpasterzami 15 marca udali się do Częstochowy, by modlić się nie tylko o pomyślnie zdany egzamin dojrzałości, ale i o właściwy wybór życiowej drogi. Wraz z około 500 uczniami u tronu Matki Bożej modlił się biskup pomocniczy Adam Bałabuch.

- Jesteśmy dziećmi swojej epoki, którym często trudno jest skoncentrować się nawet na krótki czas, trudno jest wyciszyć się wewnętrznie. Żyjemy bowiem w potoku słów i obrazów. Człowiek jest przez to wewnętrznie rozbity. Jak w takiej sytuacji mamy usłyszeć słowa przemawiającego Chrystusa? - pytał zebraną w Kaplicy Cudownego Obrazu młodzież biskup.

Odpowiadając, podkreślał, że słowo Boże, które staje się fundamentem naszego życia, odmienia to życie. Niesie bowiem z sobą Bożą miłość, Boże życie, przebaczenie, wyzwolenie. Stanowi zatem ogromną szansę dla człowieka. Otwiera przed nim zupełnie nowe perspektywy.

- Kto daje się porwać słowu Pana, ten odkrywa, że jest ono mocą i mądrością Bożą. I nie ma lepszego sposobu na zdobywanie Bożej mądrości niż codzienne przebywanie ze słowem Pana; wsłuchiwanie się w nie i rozmyślanie nad nim. W ten sposób oczyszcza się nasze życie z wszelkiego zakłamania, które przynosi ten świat, i napełnia się najwyższą mądrością. Nic nie może się z tą mądrością równać, bo pochodzi ona od Tego, który się nie myli - przekonywał bp Bałabuch.

W programie pielgrzymki znalazła się również konferencja Marcina Blicharza w auli Ojca Augustyna Kordeckiego i wspólna Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich. Hasłem tegorocznej 20. Pielgrzymki Maturzystów Diecezji Świdnickiej były słowa: "Uczestniczyć we wspólnocie Kościoła". 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy