Nowy numer 15/2024 Archiwum

Małżeństwo na randce

Jeśli już nie pamiętacie, kiedy ostatni raz wyszliście tylko we dwoje, nadarza się ku temu świetna okazja.

Moc Przysięgi Małżeńskiej to cykl trzech wieczornych spotkań, prowadzonych przez małżeństwa dla małżeństw, pod opieką duszpasterza. – Jakiś czas temu pewna para, z dużym stażem, powiedziała mi, że nie pamiętają przysięgi małżeńskiej. Pomyślałem, że to jest dobry motyw na cykl spotkań dla małżeństw, żeby przypomniały sobie przysięgę małżeńską i moc, która z niej płynie. Pan Bóg w tej przysiędze ukrył cenny dar dla każdego małżeństwa. Ta przysięga jest też modlitwą. Czasami zadaję na pokutę, aby penitent wyobraził sobie przed sobą żonę, do której wypowiada słowa przysięgi. Te słowa mają moc – mówi ks. Radosław Mielczarek, pomysłodawca wydarzenia.

Przyznaje, że idea zorganizowania randki małżeńskiej rodziła się w nim od początku kapłaństwa i ciągle do niego powracała. Zmobilizowany przez zaprzyjaźnione małżeństwo postanowili wspólnie zorganizować randkę małżeńską i na pierwsze spotkanie zapraszają już 10 kwietnia w Karczmie Góralskiej w Dziećmorowicach. – Zależało nam na tym, aby wyjść z przestrzeni kościelnej, dlatego spotykamy się w restauracji, w przyjemnej i miłej atmosferze. To będzie dla małżonków czas wytchnienia, odpoczynku, usłyszenia czegoś wartościowego, co będą mogli zabrać ze sobą i o czym będą mogli porozmawiać – dodaje.

Spotkania składać się będą z konferencji, inspirującego świadectwa małżeńskiego życia, krótkiego warsztatu oraz wspólnej kolacji na zakończenie. Każde skupi się na innym aspekcie życia małżeńskiego, dlatego też istnieje możliwość dołączenia w dowolnym momencie. Do udziału zaproszone są małżeństwa o różnym stażu. Pierwsze spotkanie, którego tematem będzie „Miłość”, odbędzie się 10 kwietnia. Kolejne randki: „Wierność” – 8 maja; „Uczciwość” – 12 czerwca. Zapisy na www.mocmalzenstwa.pl.

 

Małżeństwo na randce

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy