Nowy numer 15/2024 Archiwum

Świdnicka oaza z nagrodą za najpiękniejszą palmę

Organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury konkurs na przyozdobione kolorowymi kwiatami i wstążkami gałązki świąteczne od lat cieszy się dużą popularnością. Wśród uczestników tegorocznej edycji znalazły się dzieci formujące się w Ruchu Światło-Życie.

Do 27. edycji przedświątecznego konkursu zgłoszono 22 palmy, które oceniało jury pod przewodnictwem Kazimiery Momot. Wyniki ogłoszono w Świdnickim Ośrodku Kultury 21 marca.

– Tegoroczne prace były wyjątkowo barwne, strojne w ręcznie robione z bibuły kwiatki, bukszpan czy suszone rośliny. Najbardziej spodobała się nam jednak największa z palm, którą wykonały dzieci oazowe działająca przy parafii św. Andrzeja Boboli. Kwiaty znalazły się na niej nawet na szczycie – zauważa inicjatorka wydarzenia. Wraz z nią prace oceniali: plastyczka Wanda Szwegler i Robert Kukla, świdnicki artysta.

W przygotowaniu zwycięskiej palmy dzieciom z oazy pomogła znana ze swoich artystycznych zamiłowań Lila Bojnowska, babcia uczęszczających na spotkania przy parafii św. Andrzeja Boboli dzieci. To ona wymyśliła kwieciste zakończenie przygotowanej palmy, które tak bardzo spodobało się jury.

Kolorowe palmy można obejrzeć w holu świdnickiego teatru – najmniejsza ma 50 cm, a największa 3,6 m. W Niedzielę Palmową tradycyjnie już o godz. 11.15 w barwnym orszaku zaniosą je do katedry członkowie zespołu Krąg.

Biorąc pod uwagę walory artystyczne i pomysłowość zgłoszone w dwóch kategoriach, świąteczne gałązki ocenili w następujący sposób:

W KATEGORII PALM DUŻYCH:
I MIEJSCE – nagroda 200 zł – Oaza Dzieci Bożych przy parafii św. Andrzeja Boboli,
II MIEJSCE – nagroda 150zł – Przedszkole Językowe "Abracadabra",
II MIEJSCE – nagroda 150 zł – Szkoła Podstawowa w Pastuchowie,
III MIEJSCE – nagroda 100 zł – Jadwiga Michałowska.

WYRÓŻNIENIE – nagroda 50zł – Przedszkole Fundacji Ut Unum Sint,
WYRÓŻNIENIE – nagroda 50zł – Przedszkole Terapeutyczne "Dorotka",
WYRÓŻNIENIE – nagroda 50zł – Międzykulturowy Uniwersytet Trzeciego Wieku – Fundacja Ładne Historie.

W KATEGORII PALM MAŁYCH:

I MIEJSCE – nagroda 150 zł – Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy – grupa Biedronki
II MIEJSCE – nagroda 100 zł – Przedszkole Miejskie nr 6 w Świdnicy – grupa Pszczółki i Motylki,
III MIEJSCE – nagroda 50 zł – Maria Suchodolska.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy