Na pierwszą majówkę do Sulistrowiczek

Od ponad 20 lat kilkaset osób spod świdnickiej katedry wyrusza do sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca, by wspólnie modlić się Litanią Loterańską. W tym roku również zaniosą tam swoje intencje.

Pomysł na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium w Sulistrowiczkach zrodził się w głowie ks. Romana Tomaszczuka, gdy okazało się, że wielu świdniczan nie ma co zrobić z wolnym czasem 1 maja. W 2002 roku zaproponował wspólną wędrówkę do Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca, zachęcając z racji Święta Pracy do modlitwy za bezrobotnych, ale także za pracodawców i ich pracowników. Wśród intencji niesionych przez 18 km znaleźli się także maturzyści, którzy w maju mierzą się z egzaminem dojrzałości. I tak zrodziła się tradycja.

Po odejściu ks. Romana ze Świdnicy inicjatywę przejął ks. Krzysztof Ora, który także w tym roku zaprasza do pielgrzymowania. Tradycyjnie pątnicy spotykają się 1 maja o godz. 8. w świdnickiej katedrze. Stamtąd kilkanaście minut później wyruszą w stronę Sulistrowiczek, odwiedzając po drodze dwa kościoły parafii w Wirach, której proboszczem jest ks. Andrzej Majka. W Gogołowie będzie czas na minikonferencję, a w Wirach na Mszę św. we wspólnocie pielgrzymów. Na trasie nie braknie natomiast modlitwy różańcowej, Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, Drogi Krzyżowej i radosnego śpiewu.

U celu zaplanowane jest nabożeństwo majowe. Istnieje możliwość powrotu do Świdnicy autokarem. 

« 1 »