Trzy marsze, jeden cel - życie. Najbliższy już jutro!

W tym roku znany w całej Polsce Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Wałbrzycha, Świdnicy i Dzierżoniowa. Organizatorzy zachęcają do udziału w barwnym i radosnym pochodzie broniącym fundamenty ładu społecznego.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie. Od tego czasu organizacji wydarzenia podjęło się ponad 150 kolejnych miast i miejscowości i z każdym rokiem ta liczba rośnie. Od lat w inicjatywę włącza się także diecezja świdnicka, na której terenie w tym roku odbędą się trzy barwne pochody w obronie wartości: w Wałbrzychu, Świdnicy i Dzierżoniowie.

Pierwszy z nich rozpocznie się 11 maja o godz. 12 Mszą św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Wyszyńskiego 18 w Wałbrzychu. Zakończy się natomiast wspólną modlitwą i pikietą pod zegarem na Piaskowej Górze.

Drugi odbędzie się w stolicy diecezji 26 maja. Mszy św. o godz. 13 w katedrze, inaugurującej wydarzenie, będzie przewodniczył bp Marek Mendyk. Po jej zakończeniu około godz. 14. z placu św. Jana Pawła II wyruszy barwny orszak prowadzący do sanktuarium św. Józefa, gdzie zaplanowano prelekcję przedstawicieli Stowarzyszenia Dwie Kreski.

- Serdecznie zapraszamy każdego, kto szanuje, broni, troszczy się i docenia  życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci, a także pragnie silnych, zdrowych i zamożnych rodzin do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny! Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości! - zachęca Justyna, organizatorka świdnickiego pochodu.

Ostatni z marszy ruszy w Dzierżoniowie 16 czerwca o godz. 15. z placu przy kościele pw. Królowej Różańca Świętego. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali poczęstunek i film religijny w kinie.

- Marsz dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu, by ją promować i dać wyraz swoim poglądom. Marsz jest manifestacją sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i oczęte dzieci zagrożone aborcja. Nie jest przypadkiem, ze 89 procent Polaków źródło szczęścia osobistego upatruje w udanym życiu rodzinnym. Nie jest to marsz da marszu, ale potrzeba wnoszenia jego idei w życie codzienne, mobilizacji samego siebie, rodzin, władz państwowych, samorządowych i Kościoła do działań na rzecz rodziny - przekonują organizatorzy marszu w Dzierżoniowie. 

 

Trzy marsze, jeden cel – życie. Najbliższy już jutro!

 

« 1 »