Zapraszają na "Łąki Poezji". Pomocne Wzgórze rusza z festiwalem

W niewielkiej wsi Michałkowa u podnóża Gór Sowich Marta i Andrzej Zarzyccy od dwóch lat budują miejsce, które ma być domem dla adoptowanych przez nich dzieci. Teraz postanowili zainicjować tu również wydarzenie kulturalne.

Ma to być festiwal poezji śpiewanej zatytułowany „Łąki Poezji”, na którym - jak zapewniają organizatorzy - „na pięknej łące, usianej ziołami i słonecznikami natura wypełni się sztuką, a sztuka ukłoni się naturze, sacrum połączy się z profanum”. Festiwal zaplanowany jest na sobotę 24 sierpnia.

- Wszystko zacznie się od dziękczynienia na Mszy o godzinie 12, w czasie której dziękować będziemy za wszystkich przyjaciół tego miejsca i tej drogi. Odbędzie się ona pod grotą Matki Bożej Lekarki, która jest naszą patronką. Sama grota natomiast jest symbolem ludzkiej dobroci, bo zbudowana jest z podarowanych kamieni, symboli historii ludzkich rąk, które pomagają realizować naszą misję - podkreśla Andrzej Zarzycki.

Dodaje, że w drugiej części spotkania planowane są warsztaty artystyczne przygotowane przez przyjaciół - artystów, muzyków, malarzy, pisarzy. Będą też inne atrakcje: warsztaty bębniarskie, ceramiczne, pisarskie, malarskie i oczywiście koncerty.

- Około godz. 15 na scenie wystąpią: Jacek Pastuszko, Diakonia Metanoja, Leśna Mora, Mecyje, Amicis, Ponad Chmurami i Dom o Zielonych Progach w duecie. Wszystko to w ramach inicjatywy społecznej. Udział w koncertach jest bezpłatny, ale każdy z uczestników będzie mógł zrobić coś dobrego, wrzucić jakiś grosik do skarbonki. Zebrane pieniądze wraz z tymi uzyskanymi z kiermaszu, loterii fantowej oraz strefy gastronomicznej trafią na dokończenie remontu pokoi dla dziec w Pomocnym Wzgórzu oraz rehabilitację Kacperka, którego dotknął udar niedokrwienny mózgu i spowodował niedowład piramidowy lewostronny oraz hipoplazję lewej komory serca - zapowiada główny organizator.

Zachęca do przybycia, skorzystania ze strefy ekonomicznej, w której będzie można skosztować specjały myśliwskie, grochówkę, dania przygotowane przez koło gospodyń wiejskich, dania wegańskie oraz słodkie wypieki i włoską kawę.

Będą też cztery strefy, w których będzie można nabyć artystyczne rękodzieła - makramy, witraże, obrazy, rzeźby, mandale, fotografie i wiele innych wyjątkowych dzieł artystów i rękodzielników sudeckich. Będzie można wziąć udział w loterii fantowej, w której będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, zabrać dzieci na przeznaczone dla nich animacje, zamek dmuchany, malowanie twarzy, tatuaże czy warkoczyki albo skorzystać ze strefy SPA, gdzie na spiętych i zmęczonych będą czekać masaże. 

« 1 »