Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Świdnickiego

Świdnicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Podcasty
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
  • GN 32/2025
    GN 32/2025 Dokument:(9368241,Jak pięknie!)
  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
swidnica.gosc.pl → Wiadomości z diecezji → Do was przychodzimy, Jezusa głosimy

Do was przychodzimy, Jezusa głosimy przejdź do galerii

Mali misjonarze w Nowej Rudzie-Słupcu niosą do domów nie tylko kolędę, ale i troskę o swoich rówieśników z Rwandy czy Burundi.

Kolędnicy w trakcie swojej corocznej pracy dla rówieśników z biednych krajów.  
Kolędnicy w trakcie swojej corocznej pracy dla rówieśników z biednych krajów.
ks. Marcin Zawada
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Święta Rodzina, aniołowie i kolędnicy z gwiazdą odwiedzili 13 stycznia mieszkańców parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zanim jednak ruszyli w drogę, pobłogosławił ich ks. Krzysztof Iwaniszyn, miejscowy proboszcz.

 – To piękna tradycja niesienia prawdy o Bożym narodzeniu do domów, która dziś często z wygodnictwa zanika. Cieszę się, że dzieci z naszej parafii są tak chętne i odważne, by mimo mroźnej pogody dać świadectwo swojej dziecięcej wiary i radości – chwali pomysł ks. Krzysztof.

W tym roku akcja zorganizowana przez Papieskie Dzieło Misyjne ma na celu wesprzeć ochronę życia, edukację i formację chrześcijańską dzieci do 14. roku życia w Rwandzie i Burundi. 

- Bóg daje siłę w największym dramacie, gdy tracisz dom, mamę i tatę... Gdy człowiek zaufa Bożej Dziecinie, w ciemności żalu i gniewu nie zginie. Mój kraj pogrążony był kiedyś w ciemności. Okrutna przemoc nie znała litości. Myślałem, że niemożliwe będzie przebaczenie. A potem nastąpiło... Boże Narodzenie – mówił z przejęciem jeden z kolędników przebrany za dziecko z Rwandy.

- Misyjne kolędowanie to kształtowanie człowieczeństwa młodych ludzi i żywe świadectwo naszej wiary. Oprócz wsparcie dla misji i podtrzymywania polskich tradycji, niesie ono dobro tym, którzy kolędują i tym, którzy kolędników przyjmują. Na końcu zaś tym, którzy otrzymują pomoc materialną – wyjaśnia ks. Marcin Zawada, wikariusz i opiekun grupy.

„W dużych miastach Rwandy znajdują się tzw. „dzielnice nędzy”, gdzie dzieci osierocone, bezdomne lub odrzucone z powodu choroby czy niepełnosprawności są narażone na liczne niebezpieczeństwa, od deprawacji po niewolnictwo i handel. Misjonarze tworzą dla nich bezpieczne i przyjazne miejsca, gdzie mogą mieszkać i uczyć się. Zapewniają im opiekę medyczną, integrują społecznie i wychowują według chrześcijańskich wartości, przywracając godność dziecka Bożego (…) Pomoc od polskich kolędników misyjnych adresowana jest także do najmłodszych Burundyjczyków, którzy cierpią z powodu głodu i niedożywienia. To jeden z najboleśniejszych problemów tego kraju. Dzięki wsparciu polskich ofiarodawców burundyjskie sierocińce, ośrodki opiekuńcze i szkoły będą mogły zakupić kozy i nasiona do ogródków warzywnych, co zapewni im możliwość własnej produkcji żywności. A dzięki temu setki uczniów i innych podopiecznych codziennie otrzymają szklankę mleka, miskę owsianki, warzywa i owoce” – czytamy na stronie organizatorów.

« ‹ 1 › »
Kolędnicy misyjni z Nowej Rudy-Słupca

Foto Gość DODANE 16.01.2019

Kolędnicy misyjni z Nowej Rudy-Słupca

​W niedzielę 13 stycznia odwiedzili mieszkańców swojego miasta, by pomóc dzieciom w Rwandzie i Burgundii  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

|

GOSC.PL

publikacja 16.01.2019 08:26

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • "IDĄ KOLĘDNICY"
  • KOLĘDNICY
  • KOLĘDNICY MISYJNI
  • MALI KOLĘDNICY
  • NOWA RUDA-SŁUPIEC

Polecane w subskrypcji

  • Ikona jasnogórska znów odwiedzi każdą parafię w Polsce. O trzeciej peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Ikona jasnogórska znów odwiedzi każdą parafię w Polsce. O trzeciej peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej
  • „To on mnie znalazł”. Rozmowa z reżyserem „Triumfu serca”,  filmu o św. Maksymilianie
    • Rozmowa
    • Tomasz Gołąb
    „To on mnie znalazł”. Rozmowa z reżyserem „Triumfu serca”, filmu o św. Maksymilianie
  • Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
  • Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X