• facebook
 • rss
 • Szansa dla myślących

  xrt

  dodane 05.09.2012 19:07

  Seminaryjne Centrum Inicjatyw "Adalbertus" proponuje udział w dwuletnim programie formacyjno-edukacyjnym pt. "Drogami wiary i rozumu".

  Zainspirowani treścią listu Benedykta XVI wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego zapraszają: członków Towarzystwa Przyjaciół WSD, dobrodziejów seminarium świdnickiego, sympatyków WSD oraz pasjonatów wiedzy i kultury katolickiej do uczestnictwa w programie formacyjno-edukacyjnym o nazwie "Drogami wiary i rozumu".

  To ma być "teologia w pigułce". - Wykłady są tak przygotowane, aby były zrozumiałe dla przeciętnego słuchacza, a jednocześnie jak najbardziej atrakcyjne dla wszystkich, starszych i młodszych - zapewnia ks. Dominik Ostrowski, wicerektor świdnickiego seminarium duchownego. - W ciągu dwóch lat realizujemy 36 bloków tematycznych poruszających najciekawsze i najważniejsze tematy chrześcijaństwa - dodaje.

  Co zatem w programie? Trzy bloki tematyczne: Fundamenty wiary (Biblia, dogmatyka, duchowość chrześcijańska), Wiara praktyczna (liturgia, apologetyka, teologia moralna, historia Kościoła, patrologia, ekumenizm, małżeństwo i rodzina), W kręgu wiary (od religiologii, przez bioetykę, filozofię i psychologię, aż po historię sztuki, geografię wiary czy muzykę w Kościele).

  Spotkania mają odbywać się w gmachu seminaryjnym raz w miesiącu. Dzień wykładowy zaczynałby się Mszą św., po której miałby mieć miejsce półtoragodzinny blok wykładowy, po nim przerwa (czytelnia WSD, księgarnia religijna, kawiarenka) i drugi blok wykładowy. Koniec sesji o 14.00.

  Zapisy do 20 października, tel. 74 856 49 03.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół