• facebook
 • rss
 • Odprawy zakończone

  xrt

  dodane 08.09.2012 19:25

  Rejonówki są okazją, żeby uprzytomnić sobie nader dobitnie, że wakacje należą do historii, a najbliższe miesiące będą obfitować w wiele wydarzeń i zadań do wykonania.

  Ilość informacji o wydarzeniach duszpasterskich może budzić zarówno niepokój jak i euforię   W rejonówkach wzięło udział około dwustu księży
  Ilość informacji o wydarzeniach duszpasterskich może budzić zarówno niepokój jak i euforię
  ks. roman tomaszczuk/gn
  Pierwsza rejonówka odbyła się już 31 sierpnia. Księża z dekanatów południowych spotkali się w Kłodzku z bp. Ignacym Decem, żeby w klasztorze franciszkanów najpierw modlić się o błogosławiony czas nowego roku katechetyczno-duszpasterskiego a potem przyjrzeć się temu wszystkiemu co czeka duchowieństwo diecezjalne w trakcie jego trwania. A będzie się działo, ponieważ Rok Wiary zapowiada się nader interesująco. 

  1 września, w Bardo, swoją rejonówkę mieli katecheci świeccy i siostry zakonne. Także dla nich garść podstawowych informacji i spostrzeżeń pomogła zorientować się przede wszystkim w sytuacji religii w szkole. O szansach i zagrożeniach w tym względzie mówił ks. Marek Korgul, dyrektor Wydziału Katechetycznego.

  Natomiast 8 września, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Wałbrzychu, spotkali się księża z dekanatów północnych. Mszy św. i obradom przewodniczył bp Adam Bałabuch. Na obu rejonówkach dla księży wielkim zainteresowaniem cieszył się program duszpasterski jaki proponują swojej młodzieży księża w Diecezji Gliwickiej: "Młodzi na progu" autorstwa ks. Artura Sepioła i Janusza Kasperczyka. Ten pierwszy dzielił się z duchowieństwem Kościoła Świdnickiego swoim doświadczeniem przy realizacji programu w swojej parafii. 

  Poza tym rejonówki, jak na swego rodzaju odprawy przystało, były okazją do przypomnienia reguł i zasad życia kapłańskiego (ks. Stanisław Chomiak), przepisów i trendów katechetycznych (ks. Marek Korgul), początku i przebiegu Roku Wiary (ks. Krzysztof Ora), kondycji seminarium duchownego (ks. Dominik Ostrowski) i nowych zasad przygotowania narzeczonych do małżeństwa (ks. Roman Tomaszczuk).

  Warto zauważyć, że wśród najbliższych wydarzeń jest zaplanowana m.in. pielgrzymka nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej do Krakowa-Łagiewnik, rozpoczęcie nowego kursu przygotowującego do posługi szafarza w parafii, pielgrzymka nauczycieli czy Spotkanie Młodych w Wambierzycach. Ks. Marek Korgul apelował do proboszczów mniejszych miejscowości o znalezienie zdolnej młodzieży, której mogłaby pomóc Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół