• facebook
 • rss
 • Starość odczarowana

  xrt

  dodane 10.10.2012 13:37

  Przekonują o tym seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Świdnicy. Placówka uroczyście obchodziła dzień poświęcony swoim pensjonariuszom.

  Dwieście osób świętowało Dzień Seniora w Teatrze Miejskim podczas obchodów zorganizowanych 10 października przez Dom Dziennego Pobytu w Świdnicy. Placówka obok Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest najlepiej zorganizowaną i twórczą instytucją troszczącą się o seniorów. Każdego dnia dzięki zajęciom hobbystycznym, terapeutycznym, artystycznym i sportowym kilkadziesiąt osób przekonuje się, że starość ma swoje walory, że może być udana, że otwiera możliwości, o których młodzi nie mają pojęcia.

  Bardzo prężną grupą jest zespół amatorów aktorstwa. Ostatnia, pantomimiczna sztuka, "Brzydkie Kaczątko", cieszy się ogromnym uznaniem na przeglądach i prezentacjach w regionie. Nie dziwi zatem, że została owacyjnie przyjęta także 10 października.

  Na spotkaniu, w którym udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta oraz powiatu świdnickiego, swój wykład pt. "Starość jako wyzwanie" zaprezentowała dr Walentyna Wnuk, doradca Prezydenta Wrocławia ds. ludzi starych. W swoim przedłożeniu zachęcała seniorów do aktywnego życia, do otwartości na nowoczesność, do rozwoju i miłości. Za przykład wspaniałej starości podała bł. Jana Pawła II, który mawiał, że "starość jest zadaniem, na które trzeba odpowiedzieć". Cytowała też Czesława Miłosza. Ten z kolei przekonywał, że "starości nie trzeba się bać, z nią trzeba płynąć".

  W ramach spotkania jedna z pensjonariuszek domu recytowała swoje wiersze, a zespół instrumentalno-wokalny oraz zespół taneczny zaprezentowały swoje najnowsze utwory i choreografie.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół