Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Klerycy za kratami

Alumni świdnickiego seminarium uczą się także miłosierdzia – nazywają to praktyką charytatywną.

Już wiadomo, że tegoroczni akolici (piąty rok formacji seminaryjnej) w ramach tzw. praktyki charytatywnej będą odwiedzali trzy placówki: Dom Pomocy Społecznej w Świebodzicach (prowadzony przez siostry Notre-Dame, a przeznaczony dla niepełnosprawnych chłopców), Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dzierżoniowie (prowadzony przez siostry elżbietanki) oraz Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Świdnicy. – Nie ukrywamy, że każda z tych placówek jest dla nas wyzwaniem. Ich różnorodność i specyfika będzie wymagała znalezienia się w zasadniczo odmiennych od codzienności warunkach, ale ufamy, że zarówno nasi przewodnicy w tych placówkach, jak i nasza otwartość oraz radość z tego, że możemy poznać ludzi w trudnych sytuacjach życiowych, w połączeniu z łaską Bożą dokonają tego, co trzeba – mówi Karol Janik, senior roku piątego.

Alumni będą odwiedzać poszczególne domy w trzyosobowych grupach. Pierwsza wizyta w poprawczaku ma się odbyć 18 listopada. Wychowankowie zakładu są dobrze nastawieni do kleryków. Wiedzą, że są ich sąsiadami, znają kilku z towarzyskich meczów w piłkę nożną i dobrze wspominają podobne wizyty sprzed dwóch lat, gdy klerycy po raz pierwszy w ramach praktyki charytatywnej odwiedzali zakład poprawczy.

Program wizyty przewiduje spotkanie z kapelanem placówki, wspólną z wychowankami Mszę św. i możliwość bezpośredniego spotkania z chłopakami w internacie zakładu.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy