• facebook
 • rss
 • Gotowi – po stronie Króla

  xrt

  dodane 25.11.2012 17:40

  Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronackim Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Eucharystycznego Ruchu Młodych.

  Tradycyjnie podczas katedralnej sumy, bp Ignacy Dec w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przyjął młodych do grona członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

  25 listopada na Mszy św. bp Ignacy przypomniał wszystkim zebranym (oprócz KSM, byli także przedstawiciele Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych), że natura Królestwa Bożego jest zupełnie inna od tego jest nam znane z historii ludzkości. Biskup odwołał się przy tym do perykopy ewangelijnej odczytywanej tego dnia i treści listu polskiego episkopatu na temat istoty Bożego królowania. Podkreślił także rolę Kościoła w urzeczywistnianiu prawdy o Królestwie Boga.

  Biskup bardzo mocno przypomniał także o roli posłuszeństwa w budowaniu Kościoła. Napiętnował wszystkich, którzy dają się zwodzić błędnym naukom o sensie i znaczeniu prawdy o Chrystusie Królu. 

  Po homilii nowi członkowie KSM złożyli ślubowanie. Zadeklarowali wobec Boga i Kościoła zebranego pod przewodnictwem biskupa "kochać Boga, szrzyć Królestwo Chrystusowe w swej duszy, w swej rodzinie i w swym środowisku; służyć czynnie Kościołowi i Ojczuźnie; Kształtować swój umysł, swoją wolę, swe serce; Szanować swą godność, być prawym i czystym; Pracować chętnie, cudzą pracę szanować i dążyć do sprawiedliwości społecznej; Szerzyć chrześcijańską kulturę życia, być uprzejmym, koleżeńskim i bliźnim chętnie pomagać; Spełniać sumiennie obowiązki, być karnym i posłusznym; Dbać o zdrowie i rozwój fizyczny; Być gospodarnym, oszczędnym, szanować cudzą własność oraz być stałym w przekonaniach i wytrwałym w działaniu, nieść pogodę ducha w swoje otoczenie".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół