• facebook
 • rss
 • Dziękowali za życie blisko ołtarza

  xrt

  dodane 23.11.2013 13:27

  Z okazji patronalnego święta Liturgicznej Służby Ołtarza, w katedrze Mszy św. przewodniczył bp Adam Bałabuch

  – Boże, Ty za sprawą Ducha Świętego zesłałeś nam swojego Syna, Twoje Słowo, aby ubogim niósł dobrą nowinę, spraw, abyśmy w Niego wpatrzeni, zawsze żyli w szczerej miłości i byli w świecie głosicielami oraz świadkami Jego Ewangelii. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków – modlił się 23 listopada bp Adam Bałabuch, który w katedrze przewodniczył Mszy św. sprawowanej według formularza "O Nową Ewangelizację". Tekst Kolekty mszalnej wybrał biskup jako motyw przewodni w wygłoszonej homilii. W nawiązaniu do perykopy ewangelijnej o nieprzyjęciu Jezusa przez mieszkańców Nazaretu, bp Adam Bałabuch zwrócił uwagę, że powołaniem ucznia Pana jest wpatrywanie się w Niego (kontemplacja), życie szczerą miłością (świadectwo miłosierdzia) oraz  ewangeliczne głoszenie i świadczenie o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.
  Hierarcha, zwracał się w głównej mierze do zebranych w świątyni członków Liturgicznej Służby Ołtarza, parafialnych zespołów muzycznych i wokalnych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Wszyscy oni przybyli do katedry z pielgrzymką dziękczynną za dar powołania do szczególnej służby kościelnej. Wiernym towarzyszyło 40 duszpasterzy. 
  W dalszej części Mszy św. podczas modlitwy nad darami biskup prosił: "Miłosierny Panie, uświęć te dary i wejrzyj łaskawie na naszą pokorną posługę, niech nasze ciała staną się ofiarą żywą, świętą, Tobie przyjemną, abyśmy odrzucając myślenie starego człowieka mogli Ci służyć w nowości życia, według Twojego Ducha".
  Natomiast w modlitwie po Komunii znajduje się prośba aby wierni "Odnowieni na duszy Ciałem i najdroższą Krwią Twojego Syna" otrzymali "czyste serce i nowego ducha, abyśmy wytrwale postępowali w nowości życia". 
  Formularz Mszy św. o Nową Ewangelizację został zatwierdzony przez Benedykta XVI w związku z ogłoszeniem Roku Wiary. 
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół