• facebook
 • rss
 • Z myślą o wielkich sprawach roku 2014

  xrt

  dodane 29.12.2013 09:40

  - Bóg daje nam poznać swoją miłość i błogosławi naszemu życiu wiary oraz budowaniu wspólnoty Kościoła Jezusa Chrystusa - zapewnia bp Ignacy Dec.

  Kończący się rok każe podsumowywać miniony czas, jednak już za chwilę rozpoczyna się rok szczególny w życiu diecezji. Rok 10. rocznicy jej istnienia. Biskup Ignacy Dec mobilizuje nie tylko siebie i swoich kurialistów, ale także zaprasza wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli do głębokiego przeżywania rocznicowego czasu.

  Tak mówił o tym podczas spotkania opłatkowego z samorządowcami, kadrą kierowniczą ważnych instytucji życia publicznego i kurialistami:

  Kierunek obchodów rocznicy powstania diecezji, ich wydźwięk i cel został wyznaczony przez bp. Ignacego Deca; teraz trzeba dołożyć starań, żeby kolejne wydarzenia stały się naprawdę ewangelicznymi spotkaniami budzącymi nadzieję i wdzięczność.

  Dziesięciolecie ma bowiem mieć nie tylko charakter wspomnieniowo-kronikarski, ale także ewangelizacyjny. Stąd: 8 i 15 marca zostanie przeprowadzony dzień skupienia dla księży, a poprowadzi go Lech Dokowicz. Będzie to bezpośrednie przygotowanie duszpasterzy do spotkań ewangelizacyjnych w parafiach, mających zachęcić wiernych do udziału w ogólnodiecezjalnym dziękczynieniu zaplanowanym na 29 czerwca (stadion w Świdnicy). Natomiast 22 marca pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia odbędzie się diecezjalne Forum Ewangelizacyjne. 29 marca w diecezji gościć będzie Nuncjusz Apostolski abp Celestino Migliore. Kulminacją obchodów rocznicowych będą rekolekcje dla kapłanów (Wambierzyce, 24-27 czerwca) oraz spotkanie młodzieży (Dzierżoniów, 28 czerwca), które poprowadzą dwaj Brazylijczycy: o. Enrique i o. Antonello.

  Przedstawiciele kilkunastu samorządów spotkali się z bp. Ignacym Decem podczas dorocznego opłatka   Przedstawiciele kilkunastu samorządów spotkali się z bp. Ignacym Decem podczas dorocznego opłatka ks. Roman Tomaszczuk /GN W tym kontekście ważne były słowa życzeń, jakie skierował do biskupa w imieniu duchowieństwa diecezji ks. Marek Babuśka, strzegomski prałat i dziekan:

  oraz Wojciech Murdzek, Prezydent Świdnicy, który przemówił w imieniu świeckich wiernych:

  W trakcie spotkania dzieci z Ząbkowic Śląskich przedstawiły jasełka, które w humorystyczny sposób komentowały m.in. współczesne trendy myślowe i społeczne. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół