• facebook
 • rss
 • Zaskoczenie i dobra marka jasełkowych widowisk

  xrt

  dodane 07.01.2014 21:43

  Fundacja "Ut unum sint", Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Świetlica Wiejska z Bystrzycy prezentowali swoje wersje Bożego Narodzenia.

  Fundacja Pomocy Biednym Dzieciom "Ut unum sint" od 21 lat uczestniczy w Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Świdnicy. Od zawsze prezentacje jasełkowe mają wysoki poziom artystyczny i merytoryczny. Zaskakujące, że wychowawcy potrafią ze świetlicowych i przedszkolnych dzieci wykrzesać tak wiele. W tym roku, gdyby przyznawano nagrodę za najbardziej fotogeniczny występ, to z dotychczasowych jasełek właśnie fundacyjne na pewno sięgnęłyby po to trofeum (można sprawdzić w naszej galerii). A może warto ją ustanowić?

  Z kolei grupa teatralna z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury dopiero po raz trzeci przyjechała do Świdnicy, żeby się zaprezentować przed tutejszą publicznością i jury. I jak zwykle młodzi wałbrzyszanie przekonali, że ćwiczenia z dykcją, choreograficzne i z aktorstwa nie idą na marne. Grupa ogranicza rekwizyty do minimum, natomiast faktycznie potrafi dobrym humorem i walorami aktorskimi zdobyć serca publiczności. Nie dziwi zatem, że dwa lata temu właśnie ich spektakl został wybrany przez jurorów do zaprezentowania podczas finału przeglądu, co jest zawsze bardzo szczególnym wyróżnieniem spośród nagrodzonych przedstawień. 

  I wreszcie teatrzyk obrzędowy "Tradycja" z bystrzyckiej świetlicy wiejskiej. Spektakl zaskoczył, ponieważ dotychczas bystrzyczanie słynęli z perfekcyjnego wykorzystywania w swoich jasełkach tradycji ludowej. Tym razem sporo było elementów nowoczesnego teatru, m.in symbolizm i pantomima. Niemniej przedstawienie sprytnie połączyło tradycję z nowoczesnością, choć widać, że grupa szuka na nowo swej drogi artystycznej. 

  Słowem: bardzo udane popołudnie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół