• facebook
 • rss
 • Osiem milimetrów szkła

  xrt

  dodane 28.04.2014 19:40

  Proboszcz, ks. Edward Dzik nie ukrywa, że żałuje, iż ten pomysł realizuje dopiero teraz, jest bowiem zaskoczony entuzjazmem, z jakim wierni przyjęli tę inicjatywę.

  W bocznej kaplicy neogotyckiego, poprotestanckiego kościoła pw. św. Antoniego w Pieszycach ustawiono już nowy ołtarz. Na razie jest jeszcze niewykończony, brakuje wielu detali, nie ma polichromii, słowem: wciąż w budowie. Jednak najważniejsze elementy są już na swoim miejscu, obrazy: Jezusa Miłosiernego oraz św. Faustyny i św. Jana Pawła II. – To było moje pragnienie od dawna – mówi proboszcz, ks. Edward Dzik. – A odkąd tuż przy kościele znajduje się nowoczesna przychodnia, tym bardziej zależy mi na przygotowaniu miejsca na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu – podkreśla.

  Placówka służy bowiem całemu powiatowi i ściąga do Pieszyc ludzi chorych, cierpiących oraz ich bliskich. Ci z kolei często potrzebują wsparcia duchowego i już teraz nawiedzają kościół. – Gdy to nawiedzenie będzie połączone z adoracją i modlitwą za wstawiennictwem „świętych od miłosierdzia”, wówczas Pan Bóg będzie mógł działać jeszcze więcej – zapewnia proboszcz.

  W ołtarzu przygotowano miejsce na relikwiarze (Apostołki Miłosierdzia i papieża), natomiast monstrancja będzie umieszczona w specjalnym szklanym tabernakulum, by z jednej strony umożliwić adorację, a z drugiej chronić Hostię przed profanacją. – Tabernakulum będzie wykonane z ośmiomilimetrowego szkła pancernego – wyjaśnia pieszycki prałat.

  Autorem ołtarza jest Mikołaj Filas, ten sam, który zrealizował podobne zlecenie w Lądku-Zdroju i w Piskorzowie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół