• facebook
 • rss
 • Rozeznali inny program

  xrt

  dodane 28.06.2014 08:35

  Biskup Adam Bałabuch odprawił rekolekcje z ojcami z Brazylii.

  Plan był taki: zarówno proboszczowie (24-25 czerwca), jak i wikariusze (26-27 czerwca) podczas swoich wambierzyckich rekolekcji z ojcami Antonello i Enrique będą mieli taki sam plan.

  Stało się inaczej. - Podczas modlitwy ojcowie rozeznali, że już pierwszego dnia rekolekcji dla wikariuszy potrzebna jest modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne - mówi ks. Krzysztof Ora, pomysłodawca i organizator rekolekcji. 

  Na rekolekcje dla wikariuszy zgłosiło się 92 duchownych (w tym wszyscy neoprezbiterzy). Niestety zaledwie co piąty wziął udział w całych rekolekcjach. Dla wielu z nieobecnych okazją do wymówki było zakończenie roku szkolnego, dla innych spowiedzi dzieci i młodzieży czy popołudniowe Msze św. - Tak naprawdę dla nas, księży nie ma czasu pasującego wszystkim - wyjaśnia termin rekolekcji ks. Ora. - Poza tym podział na wikariuszy i proboszczów nie był sztywny, dlatego jeśli się przewidywało, że będą trudności z drugim terminem, można było zapisać się na pierwszy - dodaje.

  Niemniej ci, którzy wzięli udział w całych rekolekcjach, bez wątpienia doświadczyli odnowienia i umocnienia swego powołania. O czym dają świadectwo m.in. na portalach społecznościowych.

  Wikariuszom w ich ćwiczeniach duchownych towarzyszył bp Adam Bałabuch, także wikariusz, ale generalny.

  28 czerwca w Dzierżoniowie w hali sportowej swój rekolekcyjny dzień ma młodzież. 29 czerwca na boisku świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotyka się cała diecezja: duchowni, konsekrowani i świeccy różnych stanów i w każdym wieku. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół