• facebook
 • rss
 • Praga piękna jest w doborowym towarzystwie

  xrt

  dodane 07.09.2014 10:50

  W wyprawie do Pragi uczestniczyło 100 osób. Chodziło im o walory turystyczne stolicy Czech, ale nie tylko.

  To kolejna wyprawa, którą zorganizowało Duszpasterstwo "Młodzi 25+", w którym duszpasterzuje ks. Krzysztof Ora. Pierwszy był wyjazd do Krakowa. Tym razem 6 września za cel obrano Pragę, stolicę Czech.

  - Te wyjazdy nie mają charakteru pielgrzymkowego, choć naturalnie elementy pobożności występują podczas wyprawy - wyjaśnia ks. Ora. - Celem tych wypraw jest stworzenie okazji do zawiązywania relacji, pogłębiania ich, sprawdzania w nowych okolicznościach, ale także w niecodziennym otoczeniu – mówi.

  Grupa "Młodzi 25+" nie jest zamknięta, dlatego zaproponowała wyjazd także innym chętnym, niekoniecznie samotnym. Odzew, z jakim spotkała się propozycja jednodniowej wycieczki do Pragi, przeszedł najśmielsze oczekiwania. Organizatorzy planowali wyjazd jednym autokarem, w krótkim czasie swoją chęć udziału zgłosiło kolejne 50 osób.

  Uczestnicy wycieczki zobaczyli wszystko, co w Pradze widzieć trzeba. Uczestniczyli też we Mszy św. w kościele dominikanów. Modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof Ora i on zwrócił uwagę, że w tłumie przewalającym się przez miasto (Pragę odwiedza rocznie nawet 6 mln turystów) niewiele osób modli się w kościołach, które odwiedza, a tym bardziej nie ma potrzeby uczestniczenia w Eucharystii.

  Wieczorem, gdy trzeba było się przygotowywać do drogi powrotnej, wszyscy byli wprawdzie bardzo zmęczeni (słoneczna pogoda zrobiła swoje, a i pokonane kilometry miały znaczenie), jednak większość jest gotowa już dzisiaj do kolejnej wyprawy... Może tym razem do zachodniego sąsiada Polski?

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół