• facebook
 • rss
 • Pożegnanie i podziękowanie

  ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość

  dodane 09.12.2014 00:15

  "Będąc na urzędzie prezydenta miasta był Pan świadkiem i uczestnikiem narodzin nowej diecezji i miał Pan zaszczyt powitać w swoim mieście pierwszego biskupa diecezji świdnickiej" - napisał Biskup Świdnicki do byłego Prezydenta Miasta.

  Po 12 latach zarządzania miastem i 10 latach ścisłej współpracy z bp Ignacym Decem, 5 grudnia Wojciech Murdzek na ostatniej swej prezydenckiej konferencji prasowej pożegnał się z dziennikarzami a za pośrednictwem mediów, ze świdniczanami do których skierował list pożegnalny. 

  Napisał w nim m.in. "Świdnica to wielkie wyzwanie. Dzięki Państwa zaangażowaniu i poświęceniu zmieniała się ona na naszych oczach, rozwijała i piękniała. Dzisiaj jest nowoczesnym i przyjaznym miastem, w którym warto żyć. Miastem, z którego jesteśmy dumni" oraz "Zostawiam miasto w dobrej kondycji. Można by długo wymieniać listę inwestycji i przedsięwzięć kulturalnych, społecznych czy sportowych, które zrealizowaliśmy w ciągu tych 12 lat mojej pracy na stanowisku Prezydenta. Dzisiaj Świdnicę czeka bardzo ważny moment. To czas pozyskania dodatkowych, bardzo dużych środków unijnych na jej rozwój. Narzędzia zostały dobrze przygotowane i nie zmarnujmy tej szansy". Odniósł się w ten sposób do pierwszej pozycji na Dolnym Śląsku, jaką ma miasto w możliwości absorbcji funduszy unijnych a wiceprezydent Ireneusz Pałac nie krył żalu, że samorządowcy Wspólnoty Samorządowej nie mogą dokończyć dzieła, którego są autorami. 

  Ustępujący prezydent otrzymał także list od bp Ignacego Deca z podziękowaniem za współpracę dla dobra miasta. 

  Oto treść listu: 

  "Szanowny i drogi Panie Prezydencie!

  W związku z zakończeniem piastowania urzędu prezydenta Świdnicy, spieszę ze słowami serdecznego podziękowania za przeszło dziesięcioletnią owocną współpracę dla dobra miasta, które św. Jan Paweł II w roku 2004 wybrał na stolicę nowej diecezji. Będąc na urzędzie prezydenta miasta był Pan świadkiem i uczestnikiem narodzin nowej diecezji i miał Pan zaszczyt powitać w swoim mieście pierwszego biskupa diecezji świdnickiej.  Miło wspominam te chwile i dziękuję Panu Prezydentowi  za pomoc i wsparcie w organizowaniu się naszej nowej diecezji.

  Dziękuję także za dziesięć lat dobrej współpracy, za wspieranie duchowe i materialne wspólnot parafialnych naszego miasta. W szczególny sposób wyrażam wdzięczność  za doprowadzenie do podjęcia uchwały przez Radę Miasta o patronacie św. Jana Pawła II nad Świdnicą. Dziękuję również za duży wkład w powstanie na Placu Jana Pawła II przy Katedrze Świdnickiej pomnika Jana Pawła II. . Dziękuję za wszystkie dobre słowa jakie Pan Prezydent wypowiedział podczas różnych uroczystości  kościelnych i państwowych. Dziękuję za świadectwo chrześcijańskiego życia.

  Modlę się o Boże Błogosławieństwo dla Pana i dla Pańskiej Rodziny na dalszy etap życia. Niech św. Wojciech, niebieski Patron Pana Prezydenta oraz św. Jan Paweł II, Patron Świdnicy, wspierają Pana Prezydenta na dalszych drogach Pańskiego życia.

  Z wyrazami głębokiego szacunku i szczerej wdzięczności" – podpisał bp Ignacy Dec.

                                                                              

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół