• facebook
 • rss
 • Zostać gwiazdą

  xrt

  dodane 06.01.2015 19:57

  6 stycznia modlitwie w katedrze przewodniczył bp Ignacy Dec.

  Na końcu Mszy św. w Uroczystość Objawienia Pańskiego diakon odczytał: "Drodzy bracia i siostry. Chwała Pana objawiła się wśród nas i będzie się objawiała zawsze, aż do Jego powtórnego przyjścia. W zmiennych kolejach naszego życia wspominamy wciąż na nowo i przeżywamy tajemnice naszego Zbawienia. Wiedzcie, najmilsi, że jak corocznie dzięki miłosierdziu Bożemu radujemy się narodzeniem Pana naszego, Jezusa Chrystusa, tak dziś oznajmiamy wam również radość z Jego Zmartwychwstania.

  18 lutego będzie Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. 5 kwietnia z radością będziemy celebrować Paschę naszego Pana Jezusa Chrystusa. 17 maja będzie Wniebowstąpienie naszego Pana Jezusa Chrystusa. 24 maja dzień Zesłania Ducha Świętego. 4 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. 29 listopada będzie pierwsza niedziela Adwentu naszego Pana Jezusa Chrystusa, któremu niech będzie cześć i chwała na wieki wieków".

  Wcześniej bp Ignacy Dec pobłogosławił wodę, kredę i kadzidło a w homilii podkreślał wyjątkowość Kościoła. – Kościół jest otwarty dla wszystkich. Każdy może w nim znaleźć miejsce dla siebie i czuć się jak w domu. Nie wolno powtarzać  sloganów dzisiejszych pseudonaukowców, a jeszcze częściej niektórych polityków i dziennikarzy uznających się za jaśnie oświeconych i postępowych, że wszystkie religie są jednakowo wartościowe i jednakowo prawdziwe – ostrzegał. – Prosta logika głosi, że z dwóch zdań sprzecznych nie mogą być obydwa prawdziwe. Jezus jest jedyną światłością świata, która zstąpiła z nieba na ziemię. Ta światłość ukryta i obecna w Kościele jest dla wszystkich – zapewniał.

  A wiernych zachęcał – Nie wstydźmy się znalezionemu Bogu oddawać czci i hołdu. Pamiętajmy, nasza wielkość, a nie małość, leży w oddawaniu pokłonu naszemu Panu. Nie słuchajmy pseudo mędrców tego świata, którzy mówią co innego – apelował i na koniec zaznaczył, że katolicy za wzorem Trzech Mędrców ze Wschodu mają prawo czuć się misjonarzami Pana Jezusa. – Do tego nas dziś wzywa ojciec św. Franciszek. Módlmy się o to, abyśmy otrzymali łaskę stawania się gwiazdą betlejemską, która zaprowadzi wielu przez nas do Jezusa. Amen. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół