• facebook
 • rss
 • Była jedność. Rogoźnica

  Mirosław Jarosz

  dodane 12.02.2015 19:10

  Przez 5 dni - od 4 do 8 lutego - figura fatimska przebywała w parafii MB Różańcowej w Rogoźnicy.

  Obecny proboszcz ks. Stanisław Skrzypek opowiada, że podczas peregrynacji, pierwszy raz, odkąd jest w tutejszej parafii, widział tak dużą jedność i zaangażowanie parafian. - Tak naprawdę nie musiałem o nic prosić, o żadną pomoc. - twierdzi. - Ludzie sami przyszli i przygotowali te uroczystości. Oczywiście, musiałem wszystkim pokierować, ale naprawdę wszystko było ich działaniem. Piękny wystrój, postument pod figurę Matki Bożej, wspaniała rzeka kwiatów od relikwiarza do tronu Matki, wszystko to jest dzieło parafian zrobione z życzliwości i miłości do Kościoła oraz Matki Bożej. Jest i wiele rzeczy, których nie widać, a też są ważne.

  Według proboszcza, to pierwsze dobre owoce tej peregrynacji. Każdego dnia, począwszy od 4 lutego codziennie przychodziło coraz więcej osób. Była i grupka dzieci, która nie opuściła ani jednego spotkania z Matką. - Mam nadzieję, że odżyje w tej parafii przynajmniej tradycja obchodzenia pierwszych sobót miesiąca. Chociaż jest to parafia maryjna, nie było widać dotychczas gorliwości choćby w modlitwie. Chciałbym, aby ta peregrynacja stała się początkiem czegoś nowego, zarówno dla mnie, jak i dla wiernych.

  - Zauważyłem, że wielkim przeżyciem dla tej wspólnoty były wieczorne spotkania modlitewne - mówi o. Jan Grzywa, który przez 5 dni prowadził dla miejscowej wspólnoty rekolekcje związane z peregrynacją. - W ciągu dnia wielu ludzi pracuje, więc z Matką spotykały się dzieci i młodzież szkolna. Natomiast bardzo wiele osób przychodziło właśnie na tą modlitwę wieczorną. Na Apel i procesję fatimską. To mnie mile zaskoczyło, bo mimo dość niskiej temperatury, kościół był pełny.

  Podobnie jak proboszcz parafii, także o. Jan Grzywa ma nadzieję, że po peregrynacji zostanie w rogoźnickiej parafii zwyczaj obchodzenia pierwszych sobót miesiąca.

  Fakty i liczby
  Data nawiedzenia: 4–8 lutego. Mszy św. powitania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFM Conv; duszpasterz parafialny: ks. Stanisław Skrzypek. Maryję witali: Małgorzata Hałajec i Paweł Gołąb.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół