• facebook
 • rss
 • Kopali bardzo skutecznie

  xrt

  dodane 18.02.2015 13:46

  II Turniej Wyższych Seminariów Duchownych Dolnego Śląska w halową piłkę nożną odbył się w Świdnicy.

  Zawody zorganizowało świdnickie Wyższe Seminarium Duchowne a oprócz gospodarzy udział wzięli klerycy seminariów: wrocławskiego, franciszkanów, salwatorianów oraz legnickiego.

  14 lutego spotkanie rozpoczęła Msza św. w seminaryjnej kaplicy Dobrego Pasterza. Modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof Iwaniszyn, ojciec duchowny, który w swojej refleksji przypomniał, że Jezus posyła swoich uczniów do różnych grup ludzi. Także tych, którzy sport uznają, za niezwykle istotną aktywność swojego życia.

  Drużyny walczyły o mistrzowski puchar na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 a rozgrywki rozpoczął bp Ignacy Dec osobiście rozgrywając pierwszy atak na bramkę.

  Rozegrano 10 meczów, jedna połowa trwała 8 minut. – Faworytami byli alumni z Wrocławia, jako słabi byli oceniani ci z Legnicy i franciszkanie. Okazało się, że jak to jest w prawdziwym sporcie, trzeba było przygotować się na niespodzianki – relacjonuje Przemysław Faruń. Zacięta rywalizacja zakończyła się następująco:  pierwsze miejsce dla alumnów świdnickich, za nimi legniccy, potem wrocławscy. Na czwartym miejscu uplasowali się salwatorianie a na końcu franciszkanie.

  Do rozgrywek świdniccy klerycy zostali przygotowani przez trenera Wojciecha Kłosa. – Poprosiliśmy naszego wuefistę, żeby nas przygotował, bo dzięki temu zyskaliśmy nie tylko kogoś, kto się na tym zna lepiej od nas samych, ale był dla nas arbitrem rozstrzygającym kwestię pomysłu na nasza grę, harmonogramu treningowego czy konkretnych ustawień w polu – dodaje Przemysław Faruń. A zwycięstwo? Jak smakuje? – No cóż na pewno satysfakcja jest. Jest też radość z tego, że okazaliśmy się skuteczni w naszej strategii i nie zmarnowaliśmy potencjału.

  Nagrody wręczył bp Ignacy Dec.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół