• facebook
 • rss
 • Przystanek w drodze do Afryki

  xrt

  dodane 04.03.2015 11:26

  Przejmujące doświadczenie i to w trakcie Wielkiego Postu i to w sanktuarium relikwii Krzyża Świętego.

  Od 15 marca do 6 kwietnia trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu. Uroczystej Mszy św. podczas której zostanie zakonsekrowana hostia przeznaczona do ołtarza, będzie przewodniczył bp Ignacy Dec. Rozpocznie się ona o 13.00 wtedy też rozpocznie się adoracja.

  Adoracja o tyle niezwykła, że hostia będzie umieszczona w ołtarzu „Donum Caritas et Pax”, który został wykonany dla afrykańskiego Centrum Modlitwy o Pokój w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. – Jest to kolejny tworzony przez Stowarzyszenie Communita Regina Della Pace, ośrodek modlitwy w ramach projektu "12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju" – wyjaśnia ks. Andrzej Raszpla, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. i kustosz sanktuarium.

  Projekt pt. "12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju" ma na celu utworzenie na świecie dwunastu Ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. 

  W każdym z dwunastu miejsc ma stanąć ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z monstrancją nawiązującą do wizerunku Matki Bożej. Są one projektowane i wykonywane w pracowni Mariusza Drapikowskiego artysty pochodzącego z Dzierżoniowa a pracującego w Gdańsku. W jego pracowni powstały m.in. najnowsze sukienki dla obrazu MB Jasnogórskiej czy ołtarz adoracyjny w parafii pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Trwają też prace nad projektem sukienki dla MB Świdnickiej znajdującej się w kaplicy katedralnej.

  Do tej pory w ramach Centrów Modlitwy o Pokój ołtarze umieszczono w Jerozolimie, Oziornem (Kazachstan) i w Medjugorie (Bośnia i Hercegowina). Kolejnymi miejscami mają być m.in. Kibeho w Rwandzie i Namyang w Korei. 

  Najnowszy ołtarz był już wystawiany kolejno: na Jasnej Górze, w Straszynie, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Luboniu, Warszawie. Po Wałbrzychu peregrynacja ma się odbyć jeszcze w Bydgoszczy od 7 kwietnia do 4 maja i w Radomiu od 4 maja do 1 czerwca. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół